Щороку 22 червня в Україні відзначається День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни в Україні. Цього дня в кожному куточку держави громадяни схиляють голови у скорботі за мільйонами людей, чиї життя забрала Друга світова війна – найстрашніша сторінка в нашій історії. Коростенці теж взяли участь в цій пам’ятній події, поклавши квіти до пам’ятників та братських могил загиблих біля меморіалу по вулиці Івана Франка.

вшанування жертв коростень

АВТОР

Тетяна КОВАЛЬОВА

РУБРИКА

Актуально

ДАТА ПУБЛІКАЦІЇ

22 червня 2026 р.

Участь в мітингу взяли заступник міського голови Олександр Синицький, представники виконавчого комітету міської ради, районної військової адміністрації, відділу культури і туризму тощо. Хвилиною мовчання присутні вшанували всіх захисників, які загинули під час Другої світової війни та тих, хто віддав своє життя за незалежність в сучасній російсько-українській війні.

«Друга світова війна 1939-1945 років принесла дуже великі втрати Україні, яка брала в ній участь, ставши полем бою між Радянським Союзом та фашистською Німеччиною. Немає такої родини і в Коростені, яка б не була дотична до цієї трагедії. Як повторюється історія, сьогодні в нашій державі також триває війна: близько трьох тисяч коростенців обороняють Україну від загарбницької Росії, маємо дуже великі втрати, адже 238 земляків вже полягли на полі бою, 278 вважаються безвісти зниклими, 9 з яких перебувають в полоні», – зазначив у коментарі журналістам «Коростеньмедіа» заступник міського голови Олександр Синицький.

Вічна пам’ять усім жертвам війни. Вистояли тоді, вистоїмо і зараз.