Сьогодні, 10 березня, відбувся брифінг тимчасово виконуючого обов’язки начальника Коростенського районного управління ДСНС України в Житомирській області Юрія Кушнерчука стосовно пожежної ситуації в екосистемах Коростенського району.

АВТОР
Тетяна КОВАЛЬОВА
РУБРИКА
Актуально
ДАТА ПУБЛІКАЦІЇ
10 березня 2025 р.
Як проінформував під час брифінгу журналістів Коростеньмедіа Юрій Миколайович, минулий тиждень для рятувальників виявився надскладним, адже за цей період виникло 211 пожеж сухої рослинності.
«Сталося так, що кількість наших підрозділів була меншою за виклики, тож ми не завжди могли долучитися до кожної пожежі та прохали людей, щоби вони активізувалися і самі пробували хоча б перенаправити пожежу, аби вона не дійшла до житлових будинків та господарчих споруд».
Тільки за вихідні у Коростенському районі сталося 87 пожеж, тоді як з початку року 274. Причини пожеж банальні – людський фактор, випалювання сухої рослинності та залишків. Найбільше ж горять мікрорайон Бровар (майже щодня), мікрорайони, де переважає приватний сектор та найближчі села до нашого міста: Жабче, Купище, Бехи, Михайлівка тощо. Жахлива пожежа трапилася минулого тижня і на Пашинах, де горів очерет і була велика питома вага горючих матеріалів, через що вона сколихнула усіх.
«На жаль, по Овруцькій громаді зафіксована одна загибель людини. Жінка, підпаливши траву, спробувала її гасити. Але, щоб ви розуміли, вона була на палицях і на ній загорівся одяг. Син намагався допомогти, але отримав опіки, тоді як вона загинула. По області маємо теж двох загиблих, які загинули внаслідок випалювання сухої рослинності», – зазначив Юрій Кушнерчук.
За минулий тиждень фахівці ДСНС виявили 21 особу, тобто палія, та притягнули до відповідальності – їм загрожує адміністративне стягнення в розмірі 3060 грн. Загалом, як продовжив пан Юрій, за цей період складено 21 протокол на суму 64 260 грн.

«Ми маємо повноваження щодо притягнення до відповідальності, тож наші інспектори, якщо виявляють палія, власне складають протокол. У разі, коли людина не дає даних про себе, до допомоги долучаються представники Національної поліції України».
Що стосується використання дронів для фіксації паліїв, вогнеборці щоденно їх використовують у своїй роботі, але з певними обмеженнями через запровадження воєнного стану в країні.
Тож роботи у рятувальників останні тижні доволі багато, адже виїхавши на одну пожежу, диспетчери скореговують їх на іншу, тож в підрозділ вони майже не повертаються. Попри все, в основному пожежники справляються і намагаються охопити всіх.
«Щодо паливно-мастильних матеріалів, то, дійсно, в Україні триває війна, але наші мешканці створюють нам величезне навантаження на пожежні автомобілі, дуже велика кількість палива вже використана і це є складною ситуацією. Зараз будемо звертатися до органів влади, аби вони допомогли, оскільки у них є резерви, адже ми використали все, що у нас було», – насамкінець розмови додав тимчасово виконуючий обов’язки начальника Коростенського районного управління ДСНС України в Житомирській області Юрій Кушнерчук.
Будьте свідомими – перестаньте спалювати суху рослинність!