19 листопада минає 1000 днів від того, коли російська федерація нахабно вдерлася у нашу країну з метою знищення української державності, культури та нації. 1000 днів як українці всіма силами та з вірою в краще майбутнє протистоять ворогу, а Збройні сили України ціною власного життя виборюють кожний клаптик нашої землі.
АВТОР
Тетяна КОВАЛЬОВА
РУБРИКА
Події та дати
Дата публікації
18 листопада 2024 р.
24 лютого 2022 року – день, який кардинально змінив хід історії України і світу, та «прокидайся, почалася війна» – з цих слів у цей день розпочався ранок кожного українця. Ми всі, як один, вірили, що це якась помилка, чи то непорозуміння, і ця війна скоро закінчиться. Але сьогодні ми маємо тисячі невинних цивільних жертв, сотні загиблих дітей та в десятки разів більше вбитих захисників, які так і не повернулися додому до своїх рідних… За ці 1000 днів вторгнення Україна відчула на собі чимало жахіть війни і щодня продовжує зазнавати терору з боку російської федерації, та попри це ми йдемо далі з палкою вірою в Перемогу.
Згадаймо ж, як проживала або виживала за ці майже три роки Коростенська громада. Перейдемо до статистичних даних.
– В період з 24 лютого 2022 року по 18 листопада 2024 року у Коростенській громаді прозвучало 1200 сигналів повітряної тривоги, з них 368 з початку цього року.
– За час агресії російської федерації по території громади було завдано 16 авіаційних бомбових та ракетних ударів. На жаль, одна цивільна людина загинула.
– Перше бомбардування у Коростені було зафіксовано вже 25 лютого 2022 року, тоді постраждав один із об’єктів інфраструктури.
– Наймасованішим бомбардуванням із серйозними наслідками для Коростенської громади став бомбовий удар російськими літаками 6 березня 2022 року по вул. Ковельській. В ту жахливу ніч росіяни скинули бомби в житловий сектор, як наслідок зруйновано 12 будинків, постраждали чимало об’єктів інфраструктури і багатоквартирних будинків, які розташовані поряд. Станом на сьогодні 8 будинків, які були зруйновані, відновили за рахунок благодійників.
– Найстрашніше те, що у цю ж ніч маленькому коростенцю Андрію Томчуку (тоді йому було 2 рочки) від авіаудару відірвало обидві ніжки, нині ж хлопчик пересувається на протезах.
– За увесь час війни на території Коростенської громади були пошкоджені близько 140 житлових будинків, підприємств, установ та організації незалежно від форми власності. Тоді як 14 будинків були зруйновані та непридатні для проживання.
– На жаль, Коростенська громада попрощалася вже з 143-а захисниками, які повернулися до рідного міста «на щиті».
– Як результат, станом на сьогодні в закладах загальної дошкільної освіти та загальної середньої освіти громади навчається 71 дитина, батьки яких загинули на війні. Також 702 дитини є зовнішньо переміщеними, тобто ті, які здобувають освіту на індивідуальних формах у своїх навчальних закладах, але перебувають за кордоном.
– У громаді облаштовано оповіщувачі сигналу повітряної тривоги: 16 електросирен, які покривають 90% території міста. Додатково встановлена цифрова система оповіщення, яка працює незалежно від електропостачання (на акумуляторних батарейках). Також для оповіщення міста задіяно КНП «ТО «Коростеньмедіа» (місцевий канал Коростень ТБ і радіохвиля 107.5 Коростень ФМ).
– На території міста Коростень створено фонд захисних споруд, куди входять сховища, протирадіаційні укриття, найпростіші та модульні укриття.
– На випадок блекауту рішенням комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у Коростенській громаді діють понад двадцять Пунктів незламності, які почнуть працювати у разі, якщо світла не буде більше доби.
– Протягом усього воєнного часу Коростенська громада активно приймає внутрішньо переміщених осіб, які виїжджають з «гарячих» точок або окупованих території. Так, станом на 18 листопада поточного року у Коростені зареєстровано 2745 осіб із числа переселенців, з них 641 дитина.
– Згадаймо страшний початок повномасштабного вторгнення: тоді із Коростенської громади виїхали 60% мешканців. З них залізничним транспортом евакуювалися приблизно 8 тисяч осіб, автомобільним транспортом понад 8 тисяч осіб і особистим транспортом 24 тисячі осіб. Повертатись назад коростенці почали у травні-червні 2022 року, коли ситуація трохи стабілізувалася.
Якби нам не було зараз важко, та вже ніколи не буде соромно. Ми вистояли 1000 днів, триматимемося і далі, адже ми знаємо, за що стоїмо. А ще безмежно дякуємо нашим захисникам, які ціною власного життя виборюють наше мирне майбутнє. Завдяки вашій стійкості, витривалості, мужності та відвазі ми зараз маємо можливість жити. Слава Україні!