За час повномасштабної війни українці, які мали бажання створити власний малий чи середній бізнес, зіштовхнулися з матеріальними проблемами. Нестача коштів на започаткування власної справи стала серйозною перешкодою, а отримання кредитів не завжди є доступним. З метою покращення умов для бажаючих відкрити власну справу держава запустила проєкт «єРобота».
АВТОР
Анастасія КОПИШИНСЬКА
РУБРИКА
Актуально
Дата публікації
26 червня 2024 р.
Його Кабінет міністрів України започаткував з метою грантового фінансування українських малих та середніх бізнесів. Підприємці-початківці, власники вже існуючих малих та середніх бізнесів можуть подати заявку на отримання гранту. Головна перевага та відмінність від кредиту полягає в тому, що кошти, вкладені в бізнес, не доведеться повертати.
У Коростенській громаді державною ініціативою також активно користуються. Як розповів директор Коростенської філії Житомирського обласного центру зайнятості Михайло Противень, за 2023 – початок 2024 року гранти отримав 21 коростенський бізнес. З них 17 у 2023 році (отримали від 150 до 250 тисяч гривень і створили 1-2 робочих місця) й 4 з початком цього року (усі отримали по 250 тисяч).
– Один напрямок – відкриття каво-куточку, далі – виробництво дитячих іграшок, стоматологічний кабінет і оздоблення та виготовлення текстильних виробів, – розповів пан Михайло про напрямки цьогорічних грантових вкладень, і додав: – У людей є бажання цим займатися, вони готуються, створюють свої бізнес-плани. Поки є така можливість, звісно, нехай користуються, вносять кошти в громаду і створюють робочі місця.
Не забуваємо, що, сплачуючи податки, українські бізнеси вносять свою лепту в покращення державної економіки. Тому так важливо їх підтримувати як з боку державного фінансування, так і з боку відвідувачів та клієнтів.