У селі Ходаки Коростенської громади 26 січня зареєстрували сказ серед домашніх тварин, мова йде про собаку. Всього за січень на території Житомирської області зафіксовано 13 спалахів хвороби, виявлено 5 лисиць, що були добуті на полюванні й мали інфікування вірусом сказу. По всіх випадках ветеринарні спеціалісти Держпродспоживслужби області спільно із фахівцями Житомирського обласного центру контролю та профілактики хвороб провели епізоотологічні розслідування, встановлено коло контактних осіб і тварин, котрі отримують антирабічну допомогу. Місцевими протиепізоотичними комісіями запроваджено карантинні обмеження та проведення спектру оздоровчих заходів.

сказ ходаки коростень

АВТОР

Тетяна КОВАЛЬОВА

РУБРИКА

Актуально

Дата публікації

10 лютого 2025 р.

Варто зауважити, що за 2024 рік у Житомирській області на сказ захворіли понад 70 тварин, серед яких найчастіше заражалися собаки, лисиці та коти. Більш детально про ситуацію із захворюваністю на сказ серед домашніх тварин у Коростенській громаді та районі зокрема і що робити у таких ситуаціях під час радіоетеру Коростень ФМ 107.5 розповіла начальниця Коростенського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Житомирській області Наталія Васьківська.

«Для того, аби убезпечити своїх домашніх улюбленців від сказу, потрібно щорічно проводити їм щеплення від цієї хвороби. Якщо ж два роки поспіль ви прищеплюєте тварин, тоді один рік можна оминути, адже вона матиме імунітет. Та все ж краще робити їм щеплення щорічно», – зазначає Наталія Андріївна.

У ветеринарній клініці вакцинацію від сказу проводять щодня та безкоштовно. При цьому власнику тварини видається ветеринарно-санітарний паспорт про проведення щеплення.

Що стосується диких тварин, двічі на рік фахівці Держпродспоживслужби проводять пероральну імунізацію шляхом розповсюдження брикетів з вакциною вручну в лісових угіддях, мисливських господарствах, на узбіччях доріг тощо. Випадок сказу серед домашніх тварин у Коростенському районі, який стався у Ходаках, цьогоріч зареєстровано вперше.

«Ще у нас фіксується два випадки сказу серед диких тварин – це лисиці, які були впольовані для проведення моніторингових досліджень щодо оцінювання результатів пероральної імунізації. Також два випадки сказу були виявлені в Ушомирській громаді», – продовжила пані Наталія.

У разі, якщо домашня тварина зазнала контакту з дикою твариною, у неї проявляється водобоязнь, тобто вона тікатиме від води, стає агресивною, має підвищене слиновиділення. Тож протягом 36 годин від періоду укусу домашнього улюбленця власнику необхідно звернутися до ветеринарної установи, аби зберегти його життя.

«Тоді вже робиться перше щеплення, через 12 годин друге і ще через 12 – третє. Через два тижні потрібно зробити останнє щеплення, після чого тварина одужає. Власнику, який при цьому мав з нею будь-який контакт, теж варто звернутися до травмпункту Коростенської центральної міської лікарні», – підсумувала насамкінець розмови начальниця Коростенського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Житомирській області Наталія Васьківська.