Останнім часом у Facebook на сторінці КВГП дедалі частіше публікують фото і відео, на яких зафіксовано, як мешканці несуть великі пакети з відходами та залишають їх біля контейнерів зі сміттям.

Начальник Комунального виробничо-господарського підприємства Леонід Якубовський розповів у коментарі для Korostenmedia.news про ситуацію з неправильним викиданням сміття у місті та нагадав про правила утилізації.

сміття порушники коростень

АВТОР

Валерія БАРАНОВСЬКА

РУБРИКА

Актуально

Дата публікації

25 листопада 2024 р.

За його словами, проблема в тому, що деякі люди досі виправдовуються, ніби не знали правил, хоча інформація про те, що можна викидати у контейнери, а що ні, розміщувалася на відповідних майданчиках.

«Понад пів року тому на кожному контейнерному майданчику була розміщена інформація про те, що можна викидати в контейнери, а що ні. Декілька разів ми також висвітлювали це питання на сторінці КВГП у Facebook. Також я особисто розповідав про нюанси у прямих ефірах на телебаченні та радіо», – зауважив Леонід Павлович.

Зокрема, побутові відходи приймаються на майданчиках, тоді як будівельне сміття, гілки, залишки від городніх чи сільськогосподарських робіт слід вивозити самостійно.

«Люди платять виключно за вивезення та утилізацію побутових відходів. Для утилізації непобутового сміття громадяни повинні за власний рахунок наймати техніку та вивозити відходи на полігон твердих побутових відходів», – заявив Якубовський.

Він додав, що для контролю за порядком на майданчиках з відходами міська рада протягом останніх років встановила камери відеоспостереження. Вони фіксують порушників, а отримані матеріали передаються до поліції. У свою чергу поліція відкриває протоколи та виписує штрафи, які можуть сягати від 1700 грн, а у випадку значних збитків можливе й кримінальне покарання.

Як зазначив начальник КВГП, уже було накладено чотири примусові штрафи, а ще двоє людей самостійно сплатили кошти після того, як побачили себе на відео у Facebook.

Леонід Якубовський також нагадав, що якщо громадяни хочуть утилізувати невелику кількість непобутового сміття (до двох кубів), вони можуть привезти його на полігон безкоштовно. У разі більшого обсягу один куб коштує 57 грн, а доставку необхідно організовувати самостійно. Орієнтовна вартість транспортування великої партії сміття починається від 1000 грн.

«Ціна залежить від кількості відходів, якщо це невеликий обсяг і людина самостійно привозить на власному транспорті, то ми кошти за утилізацію відходів не беремо. Хоча наразі один куб будівельних відходів коштує 57 грн. Якщо це більше ніж два куби, то особа сплачує утилізацію та відповідно доставку до полігону самостійно», – підкреслив Леонід Павлович.