Згідно з прогнозами синоптиків, вже за кілька днів в Україні очікується весняне потепління. Проте разом із приходом сонячної погоди, як правило, зростає і ризик пожеж. Станом на 4 березня 2025 року у Коростенському районі зафіксовано 154 пожежі, 63 з них в екосистемах. Для порівняння, за аналогічний період у 2024 році було зафіксовано 81 пожежу, з яких лише 5 – в екосистемах.

палії коростень

АВТОР

Валерія БАРАНОВСЬКА

РУБРИКА

Актуально

Дата публікації

4 березня 2025 р.

«Пожежі в екосистемах не лише знищують флору та фауну, а й можуть призводити до забруднення повітря, грунту та водойм. Особливо небезпечні підпали сухої рослинності, що за сухої та вітряної погоди швидко поширюються на великі площі та можуть переходити на житлові й господарські будівлі. На жаль, пожежі в екосистемах можуть забрати і найцінніше – життя людей», – зазначив тимчасово виконуючий обов’язки начальника Коростенського районного управління Головного управління ДСНС України у Житомирській області Юрій Кушнерчук.

Незважаючи на значні штрафи, мешканці продовжують нехтувати правилами безпеки та підпалювати екосистеми. За словами Юрія Кушнерчука, цього року перші пожежі почали фіксувати вже з 2 січня. Нагадаємо, що за такі дії передбачено штраф для громадян у розмірі від 3060 до 6120 грн, а для посадових осіб – від 15300 до 21420 грн.

Серед інших поширених причин пожеж – опалення. Перед початком опалювального сезону необхідно чистити димарі та перевіряти прилади, але люди часто нехтують цими рекомендаціями. У такому разі сажа накопичується, що призводить до загоряння. Також не варто залишати без нагляду інші прилади для опалення.

«Фактично складно виявити палія, бо коли люди телефонують і кажуть, що певний мешканець палив, то коли приїжджає до нього група, йдуть відмови. Звісно, якщо за допомогою дрона ми це зафіксуємо, буде відеодоказ. Раніше ми вже користувалися дронами, і вони дають досить позитивний результат», – повідомив Юрій Кушнерчук.

Згідно зі статистичними даними, всі 63 пожежі, які були в екосистемах, спричинені людським фактором. Особи підпалюють залишки минулорічної сухої рослинності: поля, територію вздовж автошляхів та біля населених пунктів.

«Зараз у нас вітряна погода, тому пожежі швидко розкидаються на великі площі, які вимірюються вже у кілометрах. Не так давно у Словечанській громаді загинула жінка, яка також палила суху рослинність. Наразі ми плануємо рейди по населених пунктах району із залученням БпЛА, аби контролювати територію та фіксувати загоряння», – підкреслив Юрій Миколайович.

За його даними, у 2024 році інспекторським складом Коростенського районного управління до відповідальності було притягнуто 24 особи, а загальна сума штрафів для держави склала 73440 грн.

Нагадаємо, що у разі виявлення пожежі або задимлення необхідно негайно телефонувати за номерами 101 або 112.