Зараз в Україні активно реалізується експериментальний проєкт із запровадження комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості. Фактично, це підтримка психічного здоров’я населення, адаптація груп або осіб, які проживають на нашій території, формування у них стресостійкості, яка фінансуватиметься коштом державного бюджету. Це стосується внутрішньопереміщених осіб, сімей військовослужбовців, які наразі служать і тих, які, на жаль, загинули. Участь у проєкті, в тому числі, бере і Коростенська територіальна громада.
АВТОР
Анастасія КОПИШИНСЬКА
РУБРИКА
Актуально
Дата публікації
22 травня 2024 р.
Проєкт включає цілий комплекс психологічної і соціальної допомоги. Рівень загального стресу у населення України дуже високий, а існуючий механізм соціальної допомоги не справляється з сучасними викликами. Тож поки що експериментальний проєкт вирішили запровадити на державному рівні.
– Взяли участь в цьому проєкті ми тому, що нам це запропонували, як активній громаді, яка часто бере участь у різних проєктах, – розповіла заступниця міського голови Наталія Чижевська. За словами пані Наталії, включення до проєкту відбувається в два етапи. Громада повинна мати приміщення, яке відповідатиме нормам проєкту, та фахівців з належним рівнем підготовки.
– Ми зараз пройшли перший етап. Почали ще в січні. Двічі подавали документи, але ті приміщення, які ми подавали, не підходили під параметри постанови експерименту, – зазначила пані Наталія.
З третьої спроби, коли приміщенням для проєкту обрали будівлю Червоного Хреста, Коростенська МТГ пройшла перший етап. За умовами експерименту в приміщенні має бути кімната для індивідуальних занять, для групових, кімната для перебування дітей та укриття, які мають займати певні площі.
– Наступна фаза це підбір працівників, які мають бути. Для різних громад з різною чисельністю населення їх кількість відрізняється, – додала Наталія Чижевська.
Група фахівців має складатися з практичного психолога та соціального менеджера. Надалі Міністерство соціальної політики України має оголосити тендер на те, аби у визначених приміщеннях вже працювали фахівці. Подати свою кандидатуру можуть фізичні чи юридичні особи, які ознайомляться з вимогами на сайті Міністерства та будуть їм відповідати. За виконання роботи фахівці отримуватимуть заробітну плату, що складатиме 20-25 тисяч гривень, тобто є вищою за тарифну сітку оплати працівників соціальних служб.