У Коростенській територіальній громаді тривають обговорення щодо створення Центру соціально-психологічної підтримки, який надаватиме допомогу людям, що потрапили у складні життєві обставини або постраждали від травматичних подій.
У середу, 27 листопада, в конференцзалі палацу культури імені Тараса Шевченка відбувся важливий захід, присвячений вивченню потреб громади у психосоціальних послугах. Для участі в обговоренні були запрошені ветерани російсько-української війни, члени родин загиблих захисників, внутрішньо переміщені особи, представники людей з інвалідністю, голови ГО, працівники управління праці та психологи.
АВТОР
Валерія БАРАНОВСЬКА
РУБРИКА
Актуально
Дата публікації
28 листопада 2024 р.
«Наше завдання співпрацювати з благодійними міжнародними гуманітарними фондами. Ми вивчаємо їхні потенційні можливості і, якщо можлива майбутня співпраця, то збираємо подібні круглі столи для обговорення потреб і реалізації», – зазначив начальник управління праці Ігор Єсін.
Із присутніми поспілкувався член представництва Фонду міжнародної солідарності FSM – Solidarity Fund PL в Україні, кандидат психологічних наук Юрій Акименко.
«3 метою визначення наявних потреб в отриманні психосоціальних послуг, оцінки психологічної стійкості мешканців громади та включеності їх в активне економічне і соціальне життя, пропоную вам взяти участь у фокус-групі. Цей метод соціологічного дослідження застосовується для вивчення точки зору учасників з тих чи інших питань життєдіяльності», – заявив Акименко.
Учасники фокус-груп обговорювали свою стресостійкість, потребу в психологічній підтримці та рівень взаємодопомоги в громаді.
«З початку повномасштабного вторгнення мій психоемоційний стан погіршився як мінімум на 50%: щодня ти відчуваєш нервозність та перебуваєш в очікуванні дзвінка від чоловіка, який на фронті, а це також нерви. Однозначно погіршення психологічного стану є», – зауважила дружина військового.
Під час заходу учасники наголосили на важливості центру не лише як місця надання психологічної допомоги, а й як платформи для навчання методам самодопомоги та взаємопідтримки.
«На своєму особистому досвіді та на досвіді побратимів можу сказати, що емоційний стан у всіх військовослужбовців, які повертаються у мирне життя, дуже напружений у перші пів року. Ці 6 місяців ми живемо в стані війни, ми звідти ще не повернулися. Після цей стан потихеньку починає спадати», – розповів ветеран війни, який раніше збирався із військовими, де вони обговорювали нагальні потреби та допомагали одне одному.
Підсумки проведення фокус-групи будуть використані для створення моделі роботи майбутнього Центру. Цей проєкт стане важливим кроком у подоланні наслідків війни та підтримці психологічного здоров’я громади.