Середина літа – розпал спеки. Деяким людям дуже важко переносити високі температури, що призводить до погіршення їхнього самопочуття. Однак, як повідомив виконуючий обов’язки завідувача КНП «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Житомирської обласної ради Андрій Гераскевич, кількість викликів лікарів через тепловий удар невелика. В період з 8 по 15 липня з цієї причини був усього 1 виклик.
АВТОР
Анастасія КОПИШИНСЬКА
РУБРИКА
Актуально
ДАТА ПУБЛІКАЦІЇ
16 липня 2024 р.
Поширеними були виклики через гіпертонічні та інші судинні кризи (за вказаний період 57 разів), підозри на мозковий інсульт (10 викликів), гострий інфаркт міокарду (3) та інші серцево-судинні захворювання (11 звернень до лікарів). Вистачало і випадків побутових травмувань та нещасних випадків. Через них коростенцям знадобилася медична допомога 27 разів.
Проте з причини інших «типово-літніх» недугів, як от алкогольне сп’яніння чи харчове отруєння, зверталися частіше: 19 та 7 разів відповідно.
Проте сонячні та теплові удари при нинішній погоді лишаються небезпечними для мешканців.
Для профілактики теплових та сонячних ударів лікарі радять:
– влітку одягати світлий легкий одяг із натуральних тканин (льон, бавовна), що не тисне, а, навпаки, легко провітрюється;
– носити на голові світлі капелюхи від сонця з широкими полями;
-уникати фізичної праці на сонці;
– у спекотний день не перебувати тривало (понад 30 хвилин) під виливом прямих сонячних променів від 11-ї до 16-ї години;
– часто провітрювати приміщення, вчасно вмикати кондиціонер, користуватися фенами з холодним струменем повітря;
– не паркувати автомобіль на сонці;
– пити багато води;
– пити сольові розчини ще до появи сильного відчуття спраги;
– уникати напоїв, що містять алкоголь та кофеїн;
– приймати прохолодний душ.
Також потурбуйтеся про своїх домашніх улюбленців: не лишайте їх надовго в невентильованих приміщеннях, особливо без нагляду, давайте пити достатньо води та час від часу робіть холодні компреси.