Зважаючи на ту ситуацію, яка наразі склалася на сході і півдні нашої держави, не виключається варіант масової евакуації звідти до більш спокійних регіонів. Чи готове наше місто до прийому переселенців розповів начальник УПСЗН Ігор Єсін.
АВТОР
Тетяна КОВАЛЬОВА
РУБРИКА
На часі
ДАТА ПУБЛІКАЦІЇ
15 травня 2024 р.
– Це питання для Коростеня не нове, адже рівно рік тому ми масово приймали переселенців евакуаційними автобусами зі Слов’янська. Наголошую, що протягом певного часу в день ми зустрічали по 100 осіб, які приїжджали, до речі, і зі своїми домашніми улюбленцями.
Тобто, ми маємо вже певний нормальний досвід прийому людей, тому що майже все місто, усі благодійні та громадські організації, посадові особи, освітяни, фахівці управління праці тоді займалися прийомом переселенців та нікого не залишили в біді, – говорить Ігор Володимирович.
Станом на сьогодні міська влада визначила 4 пункти прийняття переселенців (або місця компактного проживання): перший пункт – колишня школа села Бехи, наразі там проживають 15 осіб, тоді як запас місць для прийняття ще 20 осіб; другий пункт – колишня музична школа села Грозине, де на постійній основі проживають 15 переселенців, ще 15 осіб він здатен прийняти.
Також біля Грозинського пункту прийняття внутрішньо переміщених осіб розташовані два модульні будинки для мам з дітьми, однак зараз там ніхто не живе. Третій пункт розміщений у селі Іскорость (БФ «Єлеон»), який теж приймає виключно мам з дітьми та має певний запас місць для подальшого прийняття цієї категорії осіб.
– Крім цього, у нас склалася гарна співпраця з БФ Олени Обіход (колишній кінопрокат), який також дуже гарно приймає наших ВПО. Наразі вони там живуть та приблизно 10-15 осіб цей фонд ще може прийняти. Тобто, це четвертий пункт, – продовжує Ігор Єсін.
Резерв, який ми маємо на сьогодні, це колишній фельдшерсько-акушерський пункт села Домолоч, де раніше проживали 10 осіб зі Слов’янська, які виїхали до Києва. Зараз цей ФАП пустує та знаходиться в резерві.
Якщо розглядати в цілому кількість ВПО, які наразі проживають у Коростенській громаді, то їх чисельність становить 2753 особи. З них 680 дітей, 200 осіб з інвалідністю та 100 осіб, які мають поважний вік від 90 до 100 років.