У Коростені пройшла презентація та обговорення економічного профілю територіальної громади, розробленого неурядовою організацією «Сучасний Формат», яка активно співпрацює із Проєктом USAID «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»).

Morbi vitae purus dictum, ultrices tellus in, gravida lectus.

АВТОР

Валерія БАРАНОВСЬКА

РУБРИКА

Співпраця

ДАТА ПУБЛІКАЦІЇ

20 березня 2024 р.

«Наш інтерес – місцевий економічний розвиток»

– У рамках реалізації грантового проєкту експерти НУО «Сучасний Формат» провели аналіз діяльності органів місцевого самоврядування десяти громад, Коростенська територіальна громада вже восьма, куди ми приїхали, – розповідає виконавча директорка НУО «Сучасний Формат», директорка та експертка проєкту МЕР Жанна Соловйова. – Мета нашої зустрічі це презентація економічного профілю (зведення базових економічних умов і тенденцій у громаді в єдиний документ). А також обговорення ключових проблем і майбутнього росту дослідженої території, для формування чіткої картинки.

Morbi vitae purus dictum, ultrices tellus in, gravida lectus.

«Зробимо життя у Житомирі та інших громадах комфортнішим, безпечнішим та справедливішим».

В межах гранту команда НУО «Сучасний Формат» разом із залученими експертами допомагатиме громадам у розробці програм місцевого економічного розвитку для подальшого відновлення економіки, яка постраждала від повномасштабного вторгнення російських військ.

Розробка профілю громади передбачає визначення проблем і ставлень громади, визначення ключових особливостей у досліджуваній території та оцінку соціальних й економічних умов і тенденцій у громаді та регіоні.

Проєкт націлений на:

– надання органам місцевого самоврядування (ОМС) Житомирської області методичної, просвітницької та консультативної підтримки з питань місцевого економічного розвитку;

– здійснення територіального аналізу місцевого економічного розвитку відібраних до проєкту громад;

– проведення навчальних заходів для представників ОМС з питань основ, процедур та процесів місцевого економічного розвитку, антикризових інструментів МЕР;

– забезпечення швидкого реагування для вирішення соціально-економічних труднощів і потреб громад у воєнний та післявоєнний період та інше.

Morbi vitae purus dictum, ultrices tellus in, gravida lectus.

До структури економічного профілю входять такі елементи: загальна інформація про громаду, стратегічні документи громади, її бюджет, статево-вікова структура та динаміка чисельності населення, середня вартість землі, житла, заробітна плата, проєкти міжнародної технічної допомоги, суб’єкти господарської діяльності, присутні у громаді. А також людський, соціальний і природній капітал громади, земельні ресурси, зовнішньоекономічна діяльність, інфраструктура підтримки бізнесу, сфери послуг і транспортна інфраструктура, відновлювальні джерела енергії.

Економічний профіль є зручним у використанні. Це документ, що містить об’єктивні дані, зображені за допомогою діаграм, для розуміння поточного стану громади. Заступник міського голови Олександр Ясинецький протягом перших хвилин знайшов деякі неточності у запропонованому економічному профілю Коростенської громади, тож у найближчі дні планується детальний аналіз профілю і його редагування.