23 лютого у міському Палаці культури ім. Т. Шевченка відбувся круглий стіл з обговорення підготовки до спільної реалізації проєкту з організації кластерної системи управління відходами. Участь у засіданні круглого столу взяли міські, селищні, сільські голови та представники громад Коростенського кластеру управління відходами, представники Коростенської РВА та Житомирської ОВА, а також команда Житомирського регіонального офісу Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».
АВТОР
Тетяна КОВАЛЬОВА
РУБРИКА
Співпраця
ДАТА ПУБЛІКАЦІЇ
23 лютого 2024 р.
Метою цього заходу є згуртування громади для спільного виконання проєкту з організації кластерної системи управління відходами.
– На сьогодні питання відходів є таким, що його ніхто не хоче бачити, але не бачити його вже не можливо, і ця проблема вимагає негайного вирішення. Тим паче, що ми маємо зараз зміни у законодавстві, відповідно до яких з цього року починають діяти нові вимоги відповідно до Закону поводження з побутовими відходами – маємо нові вимоги до наших полігонів. І в цьому контексті розроблена кластерна система глобального бачення поводження з відходами на регіональному рівні – це те завдання, яке ми повинні з вами вирішити, – зазначив заступник начальника Житомирської ОВА Віктор Градівський, і додав, що наразі вже розроблений регіональний план поводження з побутовими відходами на обласному рівні.
Сьогодні вже є сформований проєкт з організації кластерної системи управління відходами, який планується втілити на базі Коростенщини.
Важливим інструментом у сфері управління муніципальними відходами є організація співробітництва територіальних громад. У 2023 році між 13 територіальними громадами Коростенського району було укладено Меморандум про муніципальне співробітництво, що стало підґрунтям для спільного розвитку району за різними напрямками, в тому числі і в частині управління відходами.
Під час засідання цього дня відбулася активна дискусія всіх учасників круглого столу. Командою Житомирського регіонального офісу Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» були представлені напрямки діяльності проєкту, розглянуто алгоритм дій органів місцевого самоврядування для забезпечення виконання повноважень, визначених ЗУ «Про управління відходами» та багато інших важливих питань.
В свою чергу міські, селищні, сільські голови громад Коростенського району доповіли про напрацювання, яких вони вже досягли у сфері управління відходами.
Присутні обговорили й визначили подальші кроки для реалізації спільного проєкту громад Коростенського кластеру управління відходами. Так, на території області до 2030 року планується створення 4 регіональних полігонів побутових відходів, по одному з кожних кластерів (а саме Житомирському, Бердичівському, Звягельському та Коростенському). Беручи до уваги ці обставини, прийнято рішення визначити земельну ділянку для будівництва регіонального полігону твердих побутових відходів та розміщення об’єктів з переробки відходів. Це дозволить забезпечити розвиток територіальної інфраструктури, створити додаткові робочі місця та покращити інвестиційний клімат Коростенського району.