18 січня у Центрі дитячої та юнацької творчості відбулася презентація кубиків «Крок за кроком», які є суто коростенським продуктом: від ідеї до іграшки. На заході були присутні представники садочків і шкіл, які працюють на пряму із дітками, включаючи тих, у кого є особливості розвитку.

Morbi vitae purus dictum, ultrices tellus in, gravida lectus.

АВТОР

Валерія БАРАНОВСЬКА

РУБРИКА

Актуально

ДАТА ПУБЛІКАЦІЇ

19 січня 2024 р.

У світі інновацій та креативності з’являються проєкти, які не тільки привертають увагу, але й змінюють світ навколо нас. Одним із таких проєктів є розвиваючі тактильні дерев’яні кубики «Крок за кроком». Ці кубики – не просто іграшка, вони знахідка для батьків діток із обмеженими можливостями. Адже вони стануть цікавими не тільки у грі, а й корисними у навчанні.

– Я мама дитини із синдромом Дауна, моїй донечці вже 15 років, вона вчиться у дев’ятому класі і закінчує п’ятий клас відділу образотворчого мистецтва школи мистецтв. Коли Аня народилася, зізнаюся, було важко, адже ніхто не хотів братися, я почала займатися із нею сама, бо маю педагогічну освіту. Довелося дуже багато шукати і читати. Тому я знала, наскільки для діток є важливими тактильність і сенсорика, – поділилася своєю історією співавторка проєкту Лариса Белякова.

Команда «Крок за кроком» складається з фахівців – логопедів, дитячих психологів та дефектологів, які ретельно розробили методику використання цих кубиків. Основна ідея полягає в тому, щоб зробити гру не тільки захопливою, але й навчальною для кожної дитини. У кубиках є елементи букв – це алфавіт, тому вони підходять не лише для дітей із порушеннями зору, слуху, мовлення, моторики, а й будуть корисними для школярів.

«Було тяжко придумати щось унікальне, адже на українському ринку дитячих кубиків вже дуже багато», – наголосила одна із засновниць проєкту Марія Добровінська.

Morbi vitae purus dictum, ultrices tellus in, gravida lectus.

Кубики є трьох видів: «тактильні», «англійський алфавіт», «український алфавіт». Усі вони будуть корисними для використання під час занять в ресурсних кімнатах, реабілітаційних центрах, інклюзивних просторах, садочках, підготовчих дошкільних центрах та індивідуально. Кожна команда має 12 кубиків, паличку, яка імітує ручку або олівець, деревʼяну упаковку та стік-пак з їхніми персонажами.

– Придумати ідею було не тяжко, вони з’являлись одна за одною, а от втілити в життя куди складніше, враховуючи технічні питання, – каже Лариса Валеріївна Белякова.

– Якось ми сиділи з Ларисою у кав’ярні, – продовжила думку парнер проєкту Тетяна Кереселідзе, – і просто на листочку почали малювати зразки малюнків, які будуть корисними для діток. І щоб кубиками в майбутньому могли не лише гратися, а й працювати як психологи, так і логопеди. Так і народилися перші ескізи.

Проєкту «Крок за кроком» лише 9 місяців, але він стрімко набирає популярності. Дівчата вже вдало продемонстрували свої кубики восьми громадам України, включаючи Луцьк, Рівне, Київську та Сумську області. Вони розповідають не лише про корисний продукт, а й про власну історію, і що навіть невелика громада може робити великі внески.

Присутні мали змогу залишити запит на отримання таких кубиків, який далі передадуть до міської ради міста Коростеня. Якщо буде фінансування, то бажаючі отримають такі кубики вже найближчим часом.