18 січня у міськвиконкомі відбулося засідання робочої групи з питань доступності послуг об’єктів соціальної роботи в громаді, підвищення рівня інклюзії в рамках реалізації Проєкту «Аналіз доступності, чутливості до конфліктів та перспектив розвитку міжмуніципальних соціальних послуг у пілотних громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».
АВТОР
Тетяна КОВАЛЬОВА
РУБРИКА
Співпраця
ДАТА ПУБЛІКАЦІЇ
18 січня 2024 р.
На початку засідання, звертаючись до присутніх, представниця громадської організації «Фундація «Простір», координатор робочої групи Наталія Богатирьова наголосила, що напрямком їх роботи є інклюзія.
– Хочу трішки зосередити вашу увагу на тому, як треба казати: не люди з обмеженими можливостями, як ми говорили раніше, ні в якому випадку інваліди, а ми кажемо люди, або особи, діти з інвалідністю. Так потрібно говорити за сучасними вимогами, – наголосила Наталія Богатирьова.
Тобто, перебуваючи у суспільстві із людьми з інвалідністю, потрібно фільтрувати своє звернення до них, оскільки можна ненароком образити.
Тепер щодо напрямку інклюзії, теж пояснює пані Наталія.
– Ми працюємо в напрямку інклюзії, тобто залучаємо будь-яку людину у громаді, незважаючи на її вік, стать або фізичний стан; прагнемо, щоб кожна особа мала однакові можливості і користувалася усіма можливими послугами. І ми кажемо не тільки за соціальні послуги, а й освітні, медичні, безпекові тощо.
В свою чергу, під час засідання робочої групи представники різноманітних галузей та профільних напрямків спільно з координаторкою робочої групи Наталією Богатирьовою обговорили можливість доступу людей з інвалідністю до освітніх, культурних, безпекових послуг у громаді. Присутні представники галузей також висловили потреби доступності у сферах напрямків своєї діяльності.