2 квітня в Управлінні праці та соціального захисту населення відбулося підписання договорів на початок будівництва 8-ми будинків, вщент зруйнованих по вулиці Ковельській (колишня Воровського) внаслідок авіаудару.
Зокрема, координаторами проєкту по відбудові цих будинків у Коростені є представники ГО «Вся Україна», які і знайшли кошти.
АВТОР
Тетяна КОВАЛЬОВА
РУБРИКА
Важливо
ДАТА ПУБЛІКАЦІЇ
2 квітня 2024 р.
– Коли ми дізнались про ваші знищені будинки, одразу почали шукати фінансування. Таким чином знайшли іноземного спонсора, це релігійна організація із Канади, і вже спільно з Українською архієпархією греко-католицької церкви ми знайшли кошти. Тож спільними зусиллями наших волонтерів, органів місцевого самоврядування ми потроху рухаємося у цьому напрямку.
Також хотілося б подякувати за сприяння нашій справі міському голові Коростеня Володимиру Москаленку, першому заступнику Володимиру Вигівському, начальнику УПСЗН Ігорю Єсіну за спільну роботу. Велика подяка нашим друзям – будівельній компанії ТОВ «Домокомплект», яка безпосередньо і займається проєктуванням та будівництвом зруйнованих будинків, – зауважив координатор проєкту по відбудові будинків від ГО «Вся Україна» Валентин Шкляренко.
Варто зауважити, що буде зроблено тільки коробку будинку, зовнішні вікна та двері, тоді як на його внутрішнє облаштування кошти ще не знайдені. Роботи з будівництва зруйнованих будинків розпочнуться вже з наступного тижня.
Із мешканцями зруйнованих будинків по вул. Ковельській поспілкувався і перший заступник міського голови Володимир Вигівський.
– Ви всі, наскільки я знаю, подавали заяви на отримання сертифікату на відшкодування. Зараз є механізм – не отримання сертифікату, а отримання коштів на будівництво. Тобто ви вже матимете каркас, і якщо нам дадуть цей механізм, ви відмовляєтесь від житлового сертифікату, ми відміняєм рішення виконкому по вашій заяві, після чого ви подаєте нову заяву на отримання коштів на будівництво, і вже від тієї суми зможете брати гроші на інші будівельні матеріали, яких вам не вистачатимете, – наголосив Володимир Вигівський.
Приблизний термін робіт по відновленню будинків – 3-3,5 місяці (не беручи до уваги фактори, які можуть завадити – погода чи інші форс-мажори).
Як додав начальник УПСЗН Ігор Єсін, є підтвердження того, що в момент здачі в експлуатацію будинків кожна його родина отримає по пральній машині та морозильній камері. Цю побутову техніку для родин зруйнованих будинків надасть один із благодійних фондів, який за своєї ініціативи простягнув руку допомоги.
Дякуємо благодійникам за всебічну допомогу та підтримку.