В історії нашого народу чимало скорботних дат, подій, які пронизують серце гострим болем. Одна з них – 26 квітня 1986 року, коли над квітучим Поліссям здійнявся в нічне небо зловісний вогонь радіаційного вибуху. Кожного року в цей день ми дякуємо героям-ліквідаторам, вшановуємо пам’ять загиблих покладанням квітів та хвилиною мовчання.
АВТОР
Анастасія КОПИШИНСЬКА
РУБРИКА
Актуально
ДАТА ПУБЛІКАЦІЇ
26 квітня 2024 р.
На 38-му річницю Чорнобильської катастрофи в Коростені біля меморіалу відбувся традиційний мітинг. Присутні хвилиною мовчання згадали тих, хто, на превеликий жаль, загинув через страшну техногенну катастрофу.
Ліквідаторів, що були присутні на заході, подяками та грамотами вітали начальник Коростенської районної військової адміністрації Олег Рябой, міський голова Володимир Москаленко та помічниця народного депутата України Володимира Арешонкова Тетяна Вигівська.
– Уже 38 років ми збираємося разом з вами, в тому числі на цьому місці, щоб вшанувати пам’ять страшних роковин Чорнобильської аварії. Вона пройшла через свідомість і серця коростенців, тому що ми найбільше місто, яке постраждало, яке є в 3 зоні, яке має своїх ліквідаторів, інвалідів 1, 2 групи, чорнобильців 3 категорії, – зазначив у вступному слові Володимир Васильович.
Варто нагадати, що за даними ГО «Союз Чорнобиль України» з 600 тисяч ліквідаторів 60 тисяч загинули, а 165 000 отримали інвалідність.
Наслідки аварії відчутні й досі: вплив радіації на організм підступний і може проявлятись через десятиліття після опромінення.