Дата присвячена вшануванню пам’яті київських курсантів, учасників добровольчих військово-міліційних формувань «Вільне козацтво» та працівників залізничної станції Крути, які 1918 року в розпал радянської окупації дали бій червоноармійським загарбникам.
АВТОР
Анастасія КОПИШИНСЬКА
РУБРИКА
Сторінками історії
ДАТА ПУБЛІКАЦІЇ
29 січня 2024 р.
Наприкінці буремного 1917 року рада народних комісарів рсфрр надсилає Українській Центральній Раді вимогу легалізувати радянські військові утворення на території України. І вже наступного дня, не дочекавшись відповіді української сторони, раднарком оголошує війну Українській Народній Республіці.
29 чи 30 січня поблизу залізничної станції Крути, що на Чернігівщині, радянські агресори отримали відчайдушний опір від оборонців української державності. Сили були нерівні: проти 500-600 українців у бій пішло майже вдесятеро більше добре озброєних противників. Але, незважаючи на це, оборонці Батьківщини дали гідну відсіч противникам, наступ ворога зупинили на наступні 4 дні. На жаль, не обійшлося без втрат. Гірка доля чекала 27 юнаків, які потрапили в полон та були розстріляні радянськими військами. Саме цим молодим захисникам Павло Тичина присвятив вірш «Пам’яті тридцяти».
Події історії циклічні. Сьогодні ті ж окупанти, але з іншими назвами та прапорами намагаються вчергове знищити Україну та все пов’язане з нею. Ворог кількісно переважає та вселяє страх за майбутнє. Але і цього разу українці не здаються і дають потужну відсіч загарбникам, адже звитягою вдалися в своїх попередників-борців за незалежність.