У понеділок, 6 січня, за новим церковним календарем Україна відзначила одне з найважливіших християнських свят – Хрещення Господнє. Традиційно цього дня віряни купаються в ополонках, адже вважається, що освячена вода набуває цілющих властивостей, здатних очищати тіло і душу від хвороб чи гріхів.

тонка крига коростень

АВТОР

Валерія БАРАНОВСЬКА

РУБРИКА

Актуально

ДАТА ПУБЛІКАЦІЇ

7 січня 2025 р.

Із початком повномасштабного вторгнення у Коростені масові купання не проводяться. Однак багато жителів все ж підтримують традицію та самостійно занурюються у водойми.

За словами начальника місцевої рятувальної служби Михайла Івановича Міщука, на рятувальній станції вчора спостерігали за групою молоді, яка купалася у воді.

«Ми не перешкоджаємо таким діям, якщо вони не порушують правил безпеки. Наші рятувальники спостерігали за купанням, і все пройшло спокійно. Однак офіційних облаштованих купелей цього року не організовували через воєнний стан», – зазначив Михайло Міщук.

Він додав, що до початку війни на рятувальній станції в Коростені щорічно облаштовували спеціальні купелі, де чергували представники ДСНС та Червоного Хреста.

Правила безпеки на льоду та нова система оповіщення

Цьогоріч рятувальна служба в Коростені модернізувала систему оповіщення для безпеки громадян на водоймах.

«Ми встановили новий мікрофон, який дозволяє оперативно інформувати відпочивальників про правила поведінки на воді та робити зауваження у разі небезпечних дій», – розповів Михайло Іванович.

Також невдовзі там планують встановити систему відеоспостереження, яка фіксуватиме інциденти на водоймі та підвищить безпеку на станції.

У свою чергу Михайло Міщук закликав жителів дотримуватися основних правил безпеки на льоду та наголосив на важливості перевірки товщини льоду перед виходом на водойми. За його словами, безпечна товщина льоду для одного пішохода – від 5 до 7 см, для групи людей – понад 15 см. При масовому катанні на ковзанах лід повинен мати товщину не менше 25 см.

«У різних місцях товщина покриву льоду відрізняється. Міцність можна визначити візуально: таким чином найміцніший лід блакитного кольору, білий лід удвічі слабший, а сірий свідчить про наявність води і є небезпечним», – наголосив начальник служби порятунку на воді.

Тож у випадку, якщо лід починає тріщати, потрібно негайно повертатися назад тією ж дорогою, якою ви прийшли. Якщо ви все ж провалилася, намагайтеся утримуватися на поверхні та широко розставляйте руки, щоб не піти під воду.

Для рибалок Михайло Іванович порекомендував робити лунки на відстані не менше 3-4 метрів одна від одної та завжди мати з собою мотузку завдовжки близько 15 метрів для надання допомоги у разі надзвичайної ситуації.

Нагадаємо, 5 січня 2025 року в Коростені рятувальники допомогли собаці, яка провалилася під кригу за 40 метрів від причалу рятувальної служби. Після порятунку тварину зігріли в котельні, нагодували та випустили.