Кінець червня та перші дні липня порадували мешканців Коростенської громади спекотною літньою погодою. І хоч наразі за вікном дощить, містяни вже планують провести найближчі вихідні відпочиваючи біля водойм.

Morbi vitae purus dictum, ultrices tellus in, gravida lectus.

АВТОР

Анастасія КОПИШИНСЬКА

РУБРИКА

Актуально

ДАТА ПУБЛІКАЦІЇ

3 липня 2024 р.

Щороку в травні у Коростенському міжрайонному відділі лабораторних досліджень вивчають зразки води з міського пляжу та деяких зон масового відпочинку. Бактеріологічна та хімічна лабораторії досліджують стан води по бактеріологічних та хімічних показниках.

– Ми проводимо в динаміці ці дослідження, кожного тижня порівнюємо ці показники один з одним. Бактеріологічна та хімічна лабораторії відповідають за показники якості води річкових об’єктів, – розповіла завідувачка лабораторії Людмила Жерносенко тележурналістці «Коростеньмедіа».

За хімічним аналізом дослідження проводиться в трьох контрольних точках:

– Це пляж по вулиці Горького, де дослідження проводиться один раз на 10 днів на 19 показників, і зона відпочинку по вулиці Древлянській та по вулиці Грушевського. Дослідження проводиться на 19 показників також, один раз на місяць. Це такі показники як мутність, кольоровість, Ph, аміак, нітрити, нітрати, загальна жорсткість, залізо, магній, кальцій, окісність, нафтопродукти, хлориди, сульфати, – зазначила фахівчиня з дослідження факторів навколишнього середовища Людмила Бондарчук.

Остання проба води проводилася 25 червня поточного року. Тоді фахівці виявили перевищення вмісту заліза майже в дев’ять разів. Показник становив 3 мг на дм³ (норма – 0,33 мг на дм³). Також перевищувала кольоровість: при нормі 30° перевищення було майже в 4 рази і становило 110°.

Працівники лабораторії зазначають – така вода не рекомендована для купання. Надмірний вміст заліза може викликати сухість шкіри, подразнення. В деяких випадках можливі дерматити, екземи.

Результати бактеріологічного дослідження такі: на 1 дм³ кількість бактерій складає 24 000. Це перевищення норми більше ніж в 10 разів. Також бактеріологічна лабораторія досліджує воду на індекс ЛКП (лактозопозитивна кишкова паличка). За словами Людмили Жерносенко, цей показник у місцевій водоймі також значно перевищує державну норму.

– В річці купатися не можна. Це небезпечно для здоров’я людини, – підбила підсумки пані Людмила.