Кашлюк чи коклюш – інфекція, що вражає дихальну систему і супроводжується нападоподібним кашлем, тоді як напади кашлю при коклюшу практично неможливо зупинити жодними способами. На жаль, у Коростенській громаді вже є зареєстровані випадки захворюваності цією інфекційною хворобою серед дітей. Про це і не тільки на Коростень ФМ 107.5 розповіла лікар-педіатр Коростенського центру ПМСД Оксана Радчук.
АВТОР
Тетяна КОВАЛЬОВА
РУБРИКА
Актуально
ДАТА ПУБЛІКАЦІЇ
19 березня 2024 р.
– Якщо порівнювати, наприклад, 2023 рік, по місту Коростеню не було зафіксовано випадків кашлюку. А вже на сьогоднішній день у Коростені за два місяці зареєстровано 6 випадків коклюшу серед дітей. Це говорить про те, що у нашій громаді дійсно постає така проблема. В групі ризику переважно дітки, немовлята та діти дошкільного віку. Це захворювання може мати небажані ускладнення і, навіть, трагічні наслідки, – каже Оксана Леонідівна.
– Як же розпізнати кашлюк? – поцікавились радіоведучі у лікаря-педіатра.
– Перш за все, батьки мають звернути увагу на такий симптом як кашель, що має спазматичний характер, переважно вночі; сильні напади кашлю, які часто закінчуються блювотою або різким вдихом, ніби задишка, – продовжила Оксана Радчук.
Під час нападу кашлю у дитини обличчя може ставати червоним, очі наливаються кров’ю, що зі сторони може виглядати дуже страшно.
Профілактика хвороби коклюшу – вакцинація. В роки, коли ще не було вакцинації, смертність від цього захворювання була досить висока, особливо серед дітей. Наразі ж щеплені дітлахи хворіють рідко.
– Переважно це захворювання виникає серед невакцинованих діток. Якщо дитина вакцинована, то імунітет у неї чи після перенесеного захворювання, чи після вакцинації зберігається 5-6 років, – зазначила лікарка.
Варто зауважити, що у разі захворюваності дитини важлива контактна профілактика для усіх членів родини, тобто антибактеріальна терапія.
В свою чергу лікар-педіатр Оксана Радчук не радить батькам займатися самолікуванням своїх дітей, а одразу звертатися до лікаря. Також не використовувати жодні мазі, компреси, зігріваючі бальзами, народні засоби, вигрівання. Це не допоможе, а, навпаки, може тільки ускладнити перебіг захворювання.