Відповідно до нового закону про мобілізацію з 18 травня по 16 липня усі військовозобов’язані повинні були обов’язково оновити свої військові дані у територіальних центрах комплектування, ЦНАПах або застосунку Резерв+. Та що чекає на тих чоловіків і жінок, які не оновили дані через певні причини? Про це та інше говорили ведучі у радіоетері на Коростень ФМ 107.5 з начальником відділення військового обліку та бронювання сержантів і солдатів запасу майором Олександром Болотіним.

чоловіки

АВТОР

Тетяна КОВАЛЬОВА

РУБРИКА

Актуально

ДАТА ПУБЛІКАЦІЇ

22 липня 2024 р.

За словами Олександра Сергійовича, після 16 липня оновити дані можна тільки двома способами – у застосунку Резерв+ та територіальних центрах (за фактичним місцем перебування або за місцем перебування на військовому обліку).

– Громадяни, які в свою чергу з якихось причин не оновили свої дані, можуть бути притягнуті до адміністративної відповідальності за статтями 210, 210 з приміткою 1 Кодексу про адміністративні правопорушення, які передбачають накладання санкцій у вигляді штрафу у розмірі від 17 000 до 25 500 гривень.

Але це не означає, що кожен громадянин, який своєчасно не оновив свої дані, буде притягнутий до відповідальності, – зазначає Олександр Сергійович.

У Коростенському районі приблизна кількість військовозобов’язаних, які оновили військові дані, становить близько 85%.

Оновлення, актуалізація своїх даних в першу чергу необхідна і для тих громадян, які в подальшому планують перетин державного кордону, аби всі відомості в реєстрі і в паперових документах збігалися.

– Стосовно облікових документів, постановою Кабінету Міністрів України №559 було визначено нову форму військово-облікового документа. Вона може сформуватись через Резерв+ і через Єдиний державний реєстр, та може бути як в цифровій формі, так і у паперовій. Однак вони рівносильні і мають ту саму юридичну силу по всій території України, що звичайний військовий квиток та тимчасове посвідчення старого зразка, – каже начальник відділення військового обліку та бронювання сержантів і солдатів запасу майор Олександр Болотін.

–Як перевірятиметься те, чи військовозобов’язаний оновив свої дані?

– Наразі єдиного способу перевірити, оновила людина свої облікові дані чи не оновила, немає. Першим показником того, що людина має актуальні дані, є наявність у неї облікового документа, це перше що перевірятиметься.

болотін

Змінами, що були внесені у деякі нормативно-правові акти України, передбачено, що уже створені групи оповіщення, призначатимуться уповноважені представники від органів місцевого самоврядування, територіальних центрів, які перевірятимуть наявність облікових документів, їх стан, актуальність, відповідність облікових даних тим, що містяться в ТЦК у військовозобов’язаних.

Відповідно перше, що має бути у громадянина, це військово-обліковий документ з відмітками, а саме відмітка того територіального центру, в якому він перебуває на обліку.

Наступне, буде можливість звіряти дані з даними щомісяця в ТЦК – якщо виникатиме якась розбіжність, громадянина направлятимуть до ТЦК для усунення цих розбіжностей. Певної довідки чи примітки про те, що дані оновлені, в додатку немає, – пояснює пан Олександр.

Достовірно визначити чи оновлені дані у громадянина можна буде тільки після того, як буде, наприклад, проведено оповіщення громадян по зазначених їхніх контактних даних, за місцем проживання або місцем реєстрації.

– Як відбуватиметеся штрафування і хто може це робити?

– Взагалі, штраф може накладатися як за порушення діючих правил військового обліку, так і за порушення термінів не оновлення облікових даних. Накладає штраф тільки ТЦК або представники відповідних відділів ТЦК.

На громадянина складається протокол, далі він виноситься на розгляд, виноситься постанова, і якщо в діях військовозобов’язаного вбачаються певні умисні дії щодо ухилення від військового обліку чи не оновлення даних, то відповідно таких громадян буде притягнуто до адміністративної відповідальності шляхом накладання штрафів, – говорить майор Олександр Болотін.

Також, як пояснює представник ТЦК та СП, діє норма щодо втрати військово-облікових документів. Зокрема, військових квитків та тимчасових посвідчень. Це стаття 211 Кодексу про адміністративне правопорушення. У неї зміни не вносились, тому штрафи наразі діють від 850 до 1700 гривень.

– І нагадаю, що відповідно до правил військового обліку громадяни, які втратили обліковий документ з різних причин, зобов’язані негайно повідомити у відповідні ТЦК. Адже втрата облікових документів, якщо пройшов довгий період, може розцінюватися як грубе порушення правил військового обліку і прирівнюватиметься до порушення законодавства про мобілізаційну підготовку та мобілізацію. В такому разі громадянина буде притягнуто до відповідальності і накладання штрафу у розмірі від 17 000 до 25 500 гривень, – наостанок наголошує Олександр Болотін.