З приходом весни зазвичай багато роботи не тільки вдома і на прибудинкових територіях, а й на кладовищах, де спочивають наші рідні. Так, у зв’язку з покращенням погодних умов, вже розпочалися роботи з благоустрою на «Житомирському» кладовищі, де, зокрема, знаходиться і «Алея Героїв».
АВТОР
Тетяна КОВАЛЬОВА
РУБРИКА
Актуально
ДАТА ПУБЛІКАЦІЇ
28 лютого 2024 р.
Одним із наболілих питань, що повсякчас хвилює коростенців, є зрізка дерев, які будь-якої миті можуть наробити горя на могилках. Чи почали наразі зрізати дерева на кладовищі – прокоментував майстер ритуальної справи КВГП Юрій Подгорний.
– Ми щодня планово працюємо над зрізкою дерев. Є дерева, на які наймаємо спеціально навчених фахівців, які займаються саме зрізкою великих дерев. На цьому етапі ми почали зрізати аварійні дерева, що загрожують руйнуванню пам’ятників. Також займаємось зрізкою кущів і невеликих дерев, які заважають проходу, покосили траву, – каже пан Юрій.
Безпосередньо на звернення громадян про зрізку того чи іншого дерева, яке росте і заважає могилам їх рідних чи близьких, фахівці КВГП також реагують.
Тільки за останні півроку на «Житомирському» кладовищі зрізали понад 30 аварійних дерев, в той час як роботи зі зрізки проводяться цілий рік, як тільки дозволяють погодні умови.
Окрім цього, на кладовищі пробурили свердловину задля забезпечення відвідувачів кладовища водою для різних потреб, почали будівництво теплих туалетів, незабаром встановлять умивальники для миття рук та вже встановили краник для набирання води.
Також на «Житомирському» кладовищі проведено вуличне освітлення та встановлені камери цілодобового нагляду. Усі незавершені роботи, вказані вище, планують завершити до початку провідної неділі.
В свою чергу начальник КВГП Леонід Якубовський розповів журналістам «Коростеньмедіа» про нововведення, над яким вони вже працюють протягом кількох місяців.
– Ми найняли підприємство, яке розробило нам програмне забезпечення, і зараз ми займаємось тим, що заводимо всю ту базу померлих з паперових носіїв, які ми мали, у цей електронний облік померлих. Ця робота є довгою і, за нашими підрахунками, займе майже рік, оскільки база дуже велика.
Створення такого програмного забезпечення надасть можливість відвідувачам кладовища онлайн пошуку могил та онлайн бронювання місця для майбутніх поховань. Також надалі на міському порталі з’явиться значок програмного забезпечення, що також дасть змогу пошуку померлих. Крім цього, розробляється і мобільний додаток програмного забезпечення, за допомогою якого можна буде знайти померлого за навігатором (ввівши прізвище померлого в додаток).
До кінця поточного року планується подовжити центральну дорогу з виїздом на нове кладовище, яке, на жаль, з кожним днем розширюється все більше.
Роботи з благоустрою проводяться і на секторі військових поховань, тобто на «Алеї Героїв».
– Поки що воно має не дуже привабливий вигляд, адже тут продовжують проводити будівельні роботи. Тільки в кінці минулого року провели встановлення пам’ятників, кошти на які були виділені з міського бюджету; зробили тимчасову доріжку біля місць поховань військових, що дає можливість підійти і не стояти у грязі; провели асфальтування під’їздів з різних сторін, аби люди могли нормально під’їхати; встановили обмежувачі, щоби не траплялися заїзди у грязюку; почали будувати під’їзну дорогу до нового кладовища з іншої сторони.
Вже ближче до проводів плануємо поставити лавочки замість цих обмежувачів, аби родичі загиблих військовослужбовців, та і не тільки, могли присісти, – наостанок зазначив Леонід Якубовський.