З першого червня на базі центральної міської лікарні запрацювало нейрохірургічне відділення, тоді як до його відкриття функціонувала нейрохірургічна допомога для жителів нашого регіону при травматологічному відділенні.

Morbi vitae purus dictum, ultrices tellus in, gravida lectus.

АВТОР

Тетяна КОВАЛЬОВА

РУБРИКА

Медицина

ДАТА ПУБЛІКАЦІЇ

18 червня 2024 р.

– Нині ми обслуговуємо шість територіальних громад: Олевську, Лугинську, Овруцьку, Народицьку, Малинську і наше місто. Усі пацієнти з нейрохірургічними травмами й патологіями, які потребують оперативного лікування, скеровуються на нашу лікарню, – зазначає завідувач відділення Віталій Дідківський.

Працюють у нейрохірургічному відділенні два лікаря-нейрохірурга – власне Віталій Дідківський та Артем Сергієнко. Завдяки сучасному обладнанню, яке встановлено у відділенні, лікарі проводять оперативні нейрохірургічні втручання на достатньо високому професійному рівні. Наприклад, С-дуга – рентгенобладнання, яке дає можливість проводити операції при травмах хребта, робити фіксації, які потрібні.

На сьогодні у нейрохірургічному відділенні відкрито 10 ліжко-місць, однак їх недостатньо, адже кількість пацієнтів постійно збільшується. Та, попри це, лікарі справляються і, власне, з 1 червня у відділенні було проведено понад 10 ургентних операцій.

Morbi vitae purus dictum, ultrices tellus in, gravida lectus.

Як зазначив генеральний директор Коростенської ЦМЛ Сергій Ковердун, ремонт у нейрохірургічному відділені було зроблено за власні кошти лікарні, тоді як на обладнання в свій час дещо допомогла міська рада.

– Ми розуміємо, для чого це робимо і знаємо, куди йдемо, тому рухаємося вперед і сьогодні є єдиною лікарнею, яка надає такі послуги в північній частині нашої області, тож відповідаємо кластерності з надкластерними повноваженнями.

Крім цього, ми повинні чітко відповідати нормам як у плані колективу фахівців, так і обладнання, умов перебування. Тому перед тим як відкрити і отримувати кошти від НСЗУ, ми пройшли по нормативах, і як тільки стали відповідати всім нормам, тоді почали отримувати кошти в залежності від операцій, – пояснює Сергій Анатолійович.

Отож всі оперативні втручання, які проводяться, оплачує Національна служба охорони здоров’я, однак є чимало ліків, які не входять до переліку, тож їх пацієнт купляє сам. В свою чергу лікар їх призначає тільки тоді, коли він розуміє, що це дасть певне покращення і більш позитивний ефект від лікування.