Президент України Володимир Зеленський підписав новий закон про мобілізацію вже з новими правками, попередньо ухвалений Парламентом. Закон набере чинності з 18 травня, тобто вже незабаром. Ми пропонуємо вам ознайомитися з основними змінами, що стосуються як військовослужбовців, так і цивільного населення у процесі мобілізації.
АВТОР
Тетяна КОВАЛЬОВА
РУБРИКА
На часі
ДАТА ПУБЛІКАЦІЇ
25 квітня 2024 р.
Серед основного – під час мобілізації чоловіки від 18 до 60 років повинні завжди мати із собою військово-облікові документи та у разі необхідності пред’явити їх уповноваженим особам. Військовозобов’язані також мають прибути у збірні пункти за повісткою або викликом.
Що стосується відстрочки – Міноборони опублікувало повний перелік категорій осіб, які можуть отримати відстрочку від призову.
Далі у інфографіці ви можете ознайомитися з переліком осіб, хто підлягає бронюванню від мобілізації.
У новому законі прописані строки військової служби, зокрема базової та контрактної служби, а також військової служби за призовом.
Щодо соціального і правового захисту військовослужбовців та членів їх родин, а також мотивацію у законі зазначається про пільги для захисників при укладанні першого контракту (право на компенсацію до 50% від першого внеску за іпотеку; після першого року служби громадянин отримує 100 тисяч грн компенсації – стільки ж і після другого), винагороди під час воєнного стану або особливого періоду, терміни гарантованої відпустки тощо.
У Міноборони прокоментували й питання надання консульських послуг за кордоном. Так, йдеться про те, що право на консульські послуги військовозобов’язані чоловіки віком від 16 до 60 років мають лише за умови оновлених військово-облікових даних.