Коростенці вийшли на чорнобильський мітинг в підтримку овручан, які оголосили голодування
Вже восьмий день поспіль мешканці Овруча, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, продовжують голодування у відповідь на безініціативність влади стосовно чорнобильських доплат до пенсій. Відомо, що ситуація набуває критичного характеру: у трьох осіб зафіксовано важкий стан, у інших спостерігається низький рівень цукру в крові та погані кардіограми.
АВТОР
Валерія БАРАНОВСЬКА
РУБРИКА
Актуально
ДАТА ПУБЛІКАЦІЇ
10 грудня 2024 р.
У вівторок, 10 грудня, у Коростені пенсіонери-чорнобильці зібралися під стінами міської ради для того, аби підтримати овручан та привернути увагу посадовців до питання відновлення справедливих пенсійних доплат для постраждалих унаслідок аварії на ЧАЕС. Як зазначила одна із організаторів мітингу пані Наталія, люди потребують зустрічі із представниками ВРУ для того, аби обговорити нагальні потреби.
За її словами, від мешканців Коростенської громади було направлено лист-звернення до Уповноваженого ВРУ з прав людини Дмитра Лубінця в Офіс омбудсмена. Але зазвичай пенсіонери отримують відписки на свої запити до гілок влади.
На зустрічі були присутні представники міської влади, зокрема міський голова Володимир Москаленко, а також народний депутат України Володимир Арешонков, який пояснив поточний стан вирішення чорнобильського питання на рівні Верховної Ради.
Володимир Юрійович поінформував, що посадовці ВРУ, зокрема заступниця міністра соціальної політики України Дарина Марчак планує приїхати цього тижня до Коростеня або ж до Овруча з метою роз’яснити людям усі моменти та відповісти на запитання, які виникли стосовно чорнобильської зони та доплат до пенсій.
«Наразі ВРУ прийняла закон про держбюджет на 2025 рік. Особисто я за цей закон не голосував і це дає мені право вести з вами діалог. Законопроєкт містить дві норми, які, на мою думку, суперечать одна одній. Перша – на період дії воєнного стану вноситься норма про виплату пенсіонерам, тут не йдеться про ліквідаторів ЧАЕС чи осіб з інвалідністю, виключно пенсіонери, які проживають на забруднених територіях. До кінця війни виплата становить 2361 грн, коли буде знято воєнний стан, доплати, які були до цього, поновляться. Друга норма – 1600 грн, як еквівалент прожиткового мінімуму, тобто ті, хто отримував два прожиткових мінімуми, сума подвоюється і становить 3200 грн», – наголосив Володимир Арешонков.
Народний депутат зауважив, що доплати отримуватимуть лише ті, хто проживав на території Чорнобильської зони у момент аварії на ЧАЕС або ж ті, хто проживав не менше трьох років з 1986 року по 1993 рік на території чорнобильської зони. Всі, хто приїхав після 1993 року та не мають статусу постраждалого внаслідок аварії на ЧАЕС, доплату не отримуватимуть.