В п’ятницю, 28 березня, в конференцзалі Коростенського міського палацу культури відбулося зібрання «Ефективна комунікація з військовослужбовцями». Співорганізаторами виступили Червоний Хрест (Центр життєстійкості), члени Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як» та Центру соціально-психологічної реабілітації населення.

АВТОР
Анастасія КОПИШИНСЬКА
РУБРИКА
Актуально
ДАТА ПУБЛІКАЦІЇ
31 березня 2025 р.
– Є така книга «Повернутися з війни». Ніби-то, ми вже за три роки знаємо, як жити в війні, але, по суті, ми ще не знаємо як з неї повернутися. Не фізично, а морально, психологічно, як навчитися жити з травмами воїнів. Увесь цей досвід, який зараз ми здобуваємо, він є унікальним, тому що коли нам на початку війни в 2014 році пропонували моделі реабілітації В’єтнаму, або інші, на сьогодні вони є неефективними. З В’єтнаму воїн повертався в спокійну країну, де без стресу жила його родина, – зазначила під час тренінгу заступниця міського голови Наталія Чижевська.
Спікерками тренінгу були психологиня Центру життєстійкості Олеся Швець та психологиня Центру соціально-психологічної реабілітації населення Наталія Єрмак.
– У військових усе реагує на те, щоб зберегти своє життя. Коли вони повертаються сюди, в цивільне життя, у них продовжує вироблятися гормон кортизол, який заважає їм тут жити. Там він допомагав їм спати 4 години на добу, в кращому випадку, бути максимально мобілізованим, не їсти та не пити. Вони цього навіть не помічали, адже були задіяні в бойових діях, – розповіла пані Олеся.
Також особливу увагу на тренінгу приділили обговоренню посттравматичного стресового розладу, забороненим темам в спілкуванні з військовими та подібному.