У середу, 26 березня, у Коростенському ліцеї №9 (вул. Шевченка, 62) відбудеться благодійний забір крові, організований Житомирським обласним центром крові. З 9:00 до 13:00 усі небайдужі матимуть можливість долучитися до доброї справи та допомогти тим, хто цього потребує, у тому числі й нашим захисникам.

АВТОР
Валерія БАРАНОВСЬКА
РУБРИКА
Актуально
ДАТА ПУБЛІКАЦІЇ
21 березня 2025 р.
«Як ми і обіцяли, на весняних канікулах ми знову запрошуємо до себе Житомирський обласний центр крові, який буде проводити забір крові у жителів нашої громади. Запрошую всіх бажаючих, хто вже здавав кров або робитиме це вперше, допомогти тим, хто цього потребує», – зазначив директор ліцею №9 Вячеслав Сігачов.
Важливо пам’ятати, що згідно з законодавством України роботодавець має безперешкодно відпустити працівника, який виявив бажання стати донором. Окрім того, як розповів директор ліцею, донори отримують оплачуваний вихідний у день здачі крові та наступного дня або можуть приєднати цей день до чергової відпустки.
«Є ще цікавий нюанс, який стосується молоді, що немає великого стажу роботи і, наприклад, у випадку тимчасової непрацездатності не отримує повністю 100% компенсацію середнього заробітку. У такому разі, якщо донор двічі за рік здавав кров, то він вже має на 100% компенсацію виплат по тимчасовій непрацездатності», – зауважив Вячеслав Валерійович.
Хто може стати донором?
Для здачі крові необхідно мати при собі паспорт та ідентифікаційний код, а також бути повнолітнім. Перед процедурою відбудеться коротка консультація з лікарем, тож якщо ви маєте хронічні захворювання або приймаєте ліки, варто узгодити це з медичним персоналом.
«Я здавав кров у січні цього року і планую зробити це знову. Я є постійним донором і часто відвідую Житомирський обласний центр крові для здачі тромбоцитів. Це дуже потрібно і це дуже корисна справа! Вкотре закликаю всіх мешканців нашої громади прийти до ліцею №9 та долучитися до акції», – наголосив директор ліцею №9.
Щоб процедура пройшла безпечно і комфортно, необхідно дотримуватись кількох простих правил:
– за 5 днів – не приймати анальгетики та аспірин;
– за 2 дні – не вживати алкоголь;
– за 2 години – не курити;
– за 1 день – не їсти жирну, смажену, копчену їжу, тваринні жири та соління;
– напередодні добре виспатися та з’їсти легкий сніданок (солодкий чай, дієтичне печиво, каша на воді). Каву вранці пити не можна;
– не приходити на забір крові, якщо є ознаки нездужання.
Не забудьте: початок о 9:00, проте, за словами організаторів, у минулому році черга збиралася вже о 8:00. Тож, аби зекономити час, краще приходити після 10:00. Зробіть добру справу – подаруйте шанс на життя тим, хто цього потребує!