Представники Коростенського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (військкомату) запрошують цьогорічних випускників до вступу до вищих військових навчальних закладів.
Журналісти «Коростеньмедіа» поспілкувалися із заступником начальника РТЦК, начальником відділення рекрутингу Володимиром Венгловським, який, власне, і розповів детальніше про переваги здобування саме військової освіти.
АВТОР
Тетяна КОВАЛЬОВА
РУБРИКА
Актуально
ДАТА ПУБЛІКАЦІЇ
12 червня 2024 р.
– Перед нашими співвітчизниками наразі постає питання обрання вузу і майбутньої спеціальності. В свою чергу Міністерство оборони пропонує абітурієнтам вступ до вищих військових навчальних закладів і військових коледжів, в яких можна здобути як військовий, так і цивільний фах, – каже Володимир Гвідонович.
Навчання у вищих навчальних закладах і коледжах складає від 3-х до 4-х років та є повністю безкоштовним (на повному державному забезпеченні) – курсантів одягають, взувають, сюди входить також проживання, харчування тощо. Після закінчення навчання курсант підписує контракт і направляється для подальшого проходження військової служби за фахом, здобутим у навчальному закладі.
У разі, якщо курсант закінчує вищий військовий навчальний заклад, йому присвоюється офіцерське звання лейтенант, після чого він направляється для подальшого проходження служби у військову частину. Якщо ж це коледж – присвоюється звання сержанта.
– Після вищих військових навчальних закладів курсанти здобувають освітній ступінь «бакалавр», є можливість подальшого вступу для здобуття вищого рівня освіти як у академіях, так і у цивільних закладах, – продовжує Володимир Венгловський.
До речі, термін навчання у навчальному закладі зараховується до загальної вислуги років у Збройних силах.
Під час навчання у військових освітніх закладах курсантам двічі на рік надається відпустка – взимку та влітку. Крім цього, виплачується стипендія. Після закінчення кожен військовослужбовець має 30 днів щорічної відпустки.
Перш ніж вступати, абітурієнти та їх батьки можуть звернутися до Коростенського РТЦК та СП за більш детальною інформацією та консультацією.
Як наостанок додав заступник начальника РТЦК Володимир Венгловський, до вищих військових навчальних закладів можуть вступати як хлопці, так і дівчата. В Україні є тільки два навчальні заклади, які не приймають дівчат до навчання – це Харківський військовий інститут Повітряних Сил і Одеський інститут сухопутних військ на факультети ССО (сил спеціальних операцій) та повітряно-десантних військ.
Військовозобов’язані до 30-ти років теж можуть вступати до вищих військових навчальних закладів для здобування військової освіти.