За минулий тиждень на території Коростенського району виникли 15 пожеж. Це не дуже багато, однак, якщо порівнювати з минулими тижнями, ріст таки є. Із сухою погодою також додалося більше сухої рослинності.

Про це інформує головний інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Коростенського районного управління Головного управління ДСНС України в Житомирській області Олександр Стужук.

Morbi vitae purus dictum, ultrices tellus in, gravida lectus.

АВТОР

Тетяна КОВАЛЬОВА

РУБРИКА

ДСНС

ДАТА ПУБЛІКАЦІЇ

16 липня 2024 р.

– В період з 8 по 15 липня у нас було 5 загорянь сухої рослинності, це мається на увазі суха трава і сміття на відкритій території. 6 пожеж виникли у приватному житловому секторі, з них 3 пожежі безпосередньо в житлових будинках, одна пожежа в житловій квартирі. Крім цього, були зафіксовані три пожежі в допоміжних спорудах житлового сектору (господарчі будівлі, літні кухні і тому подібне).

Одна пожежа виникла на полігоні твердих побутових відходів – там загоряння відбулося саме внаслідок спекотної погоди, – розповідає Олександр Анатолійович.

За період минулого тижня фахівцями ДСНС також було зафіксовано загоряння двох автомобілів та одного мотоциклу. Причини пожеж легкового виду транспорту – несправність електричної системи та мототранспорту – імовірно, підпал.

Стосовно наболівшої теми, тобто спалювання сухої рослинності, таких випадків наразі багато. Та найчастіше громадяни палять траву в таких мікрорайонах Коростеня як Бровар (район дачного масиву), Чолівка та Коростень-Подільський.

– Переважно всі пожежі, які виникають на відкритій території в екосистемах, стаються завдяки людському чиннику. Тобто люди підпалюють, залишають вогонь без нагляду і, власне, після чого він розповсюджується на великі площі та є загроза, наприклад, перекидання вогню на будівлі житлових секторів тощо. Тому ми намагаємося якомога частіше виявляти таких порушників і притягувати їх до адміністративної відповідальності, – продовжує пан Олександр.

Варто наголосити, що за порушення порядку спалювання залишків сухої рослинності передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу на громадян від 3060 грн до 6120 грн – в залежності від тяжкості і пом’якшувальних обставин, а саме в зв’язку з чим виникла пожежа.