Коростенці скаржаться, що вода, яка тече з-під кранів у їхніх помешканнях, тхне рибою, через що вони мають побоювання, а чи придатна взагалі вона для споживання та приготування їжі. Зі свого боку фахівці «Водоканалу» заспокоюють містян, що вода є безпечною, а сморід виникає в процесі біохімічного перетворення синьо-зелених водоростей.

запах води коростень

АВТОР

Тетяна КОВАЛЬОВА

РУБРИКА

Актуально

ДАТА ПУБЛІКАЦІЇ

13 лютого 2025 р.

Це явище є природним та щороку спостерігається у водоймах в осінньо-зимовий період, тоді як його тривалість складає близько місяця і не впливає на хіміко-бактеріологічні властивості води, які перевіряються щодня в хіміко-бактеріологічній лабораторії питної води КП «Водоканал». Детальніше з цього приводу в радіоетері Коростень ФМ 107.5 розповіла менеджер зі зв’язків з громадськістю та пресою Комунального підприємства «Водоканал» Любов Паламарчук.

«Як всім відомо, джерелом водопостачання міста Коростеня є річка Уж. Водозабір проводиться відповідно з місця, де течія фактично відсутня. Наша річка втрачає зимою і навесні природну здатність до самоочищення та перетворюється в своєрідний відстійник з умовами, які сприяють розвитку цих водоростей, які й викликають неприємний запах води, що особливо посилюється при нагріванні».

Як далі зазначила Любов Миколаївна, фахівці «Водоканалу» борються з цим запахом, адже вода проходить два ступені очистки.

«Наша технологія дає можливість замаскувати цей рибний запах, збільшивши дозу хлору. Але якщо ми використовуватимемо великі дози, вони призведуть до підвищення концентрації побічних продуктів хлорування, які є небезпечними для людини. КП «Водоканал» тримає дозу хлору на мінімально необхідному рівні, що гарантує безпеку води та здоров’я людей».

Тож підсумуємо: вода, яка наразі тече з-під кранів коростенців і має рибний запах, є безпечною і придатною для вживання. Тоді як період відмирання синьо-зелених водоростей зазвичай триває 1-3 тижні, до місяця. Тож залишається ще трішки почекати і вже скоро коростенці отримуватимуть воду без запаху.