У п’ятницю, 13 вересня, у Коростені відбувся благодійний ярмарок, присвячений Фестивалю дерунів, який вже з 2008 року став одним із головних у громаді. Заступник міського голови Наталія Чижевська повідомила, що у місті щорічно видозмінюється формат свята, адже з’являються нові ідеї. Нагадаємо, через умови воєнного стану цьогорічні заходи не проводилися у великих масштабах.
АВТОР
Валерія БАРАНОВСЬКА
РУБРИКА
Актуально
ДАТА ПУБЛІКАЦІЇ
17 вересня 2024 р.
Благодійна акція під назвою «Деруни-донати-дрони» пройшла на п’яти локаціях у різних частинах Коростеня, де кожен охочий міг скуштувати найрізноманітніші деруни. Серед основних місць: «Майдан дерунярських традицій» на території школи мистецтв, «Деруни життєстійкості» біля Червоного Хреста, «Деруни для відважних» біля райдержадміністрації, «Найдобріші деруни» біля залізничного магазину АТБ, а також волонтерські деруни на центральній площі.
«Я побувала на всіх представлених офіційних локаціях, щоправда деруни куштувала не всюди. Проте я спробувала бограч від Андрія Степанчука, який мені дуже смакував і в Центрі життєстійкості їла деруни. Всі учасники, це були, так скажімо, «професійні деруняри», адже щороку приєднуються до фестивалю», – заявила Наталія Чижевська.
Вона додала, що під час благодійної акції було зібрано 148 667 грн на потреби ЗСУ.
«Із того, що ми запланували, все вдалося. До офіційних локацій, затверджених міською владою, додалися ще заклади та установи, які проводили свої власні ярмарки. Всі ті, хто брали участь офіційно, зібрали 148 тисяч 667 гривень, проте кожна із організацій закривала свій окремий збір», – зауважила заступниця міського голови.
Чижевська також відзначила високий інтерес до фестивалю серед туристів. Вона додала, що лише туристичний історичний комплекс «Скеля» відвідали понад 200 людей, які задонатили понад шість тисяч гривень.
«День деруна став справжнім брендом і його популярність лише зростає. Деякі сусідні громади позичили у нас ідею, але Фестиваль дерунів – запатентований і ми впевнені, що він залишатиметься важливою подією для Коростенської громади й надалі», – наголосила Наталія Миколаївна.