Починаючи відсьогодні, 21 травня, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31 січня 2025 року №111 «Питання проведення дозиметричної паспортизації населених пунктів, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи», в Коростенській громаді працівниками «Екоцентру» розпочалися заміри проб ґрунту для досліджень на рівень радіоактивного забруднення. Перевіряють цього дня такі села як Сокорики, Чигирі, Вороневе та Немирівку. В кожному населеному пункті береться 10 проб землі для аналізу, щоб перевірити на вміст цезію, стронцію тощо.

чорнобильська паспортизація коростень

АВТОР

Тетяна КОВАЛЬОВА

РУБРИКА

Актуально

ДАТА ПУБЛІКАЦІЇ

21 травня 2025 р.

«Ці проби будуть відправлені на місто Чорнобиль, в лабораторію ДСП «Екоцентр». Там зроблять аналізи, потім передадуть в Національну академію наук України, де спеціалісти також все перевірять. Але 5% з цих проб направлять в незалежну лабораторію, яка їх перевірить, після чого їх знову віддадуть в академію наук і буде зроблено висновок. Далі з академії вони передаються в ДАЗВ (Державне агентство України з управління зоною відчуження) і звідти в Кабінет Міністрів України, де буде прийняте остаточне рішення», – розповів журналістам Коростеньмедіа начальник служби експлуатації ДСП «Еконцентр» Микола Чекан.

У середньому, за попередніми результатами вимірювання, аналіз потужності гамма- та бета- випромінювання у населених пунктах, де проводиться дозиметрична паспортизація, знаходяться в межах норми (до 0,50 мкЗв).

паспортизація чорнобильська коростень1

Як далі розповів Микола Миколайович, працівники «Екоцентру» мають план, затверджений Кабінетом Міністрів, схеми, картосхеми, де нанесені точки для перевірки на рівень радіоактивного забруднення. Крім цього, до них сьогодні звертались місцеві жителі, які також були присутні під час забору проб і вимірювання, й просили дослідити інші місця, на що працівники також реагували. Що стосується дослідження міста Коростеня, його планують провести цього тижня, тоді як результати можна буде дізнатися в кінці вересня.

Варто зазначити, що з метою об’єктивного та прозорого проведення дозиметричної паспортизації населених пунктів, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, в склад робочої групи були долучені місцеві громадські активісти. Результати досліджень повідомимо згодом, як тільки вони будуть відомі.