Під кінець лютого у Коростені все ж випав сніг, як то кажуть, дедлайн уже через 10 днів, а що таке справжня зима жителі так і не встигли відчути. Та окрім білосніжних краєвидів навколо, зросла і кількість травмованих коростенців.

АВТОР
Валерія БАРАНОВСЬКА
РУБРИКА
Актуально
ДАТА ПУБЛІКАЦІЇ
18 лютого 2025 р.
У радіоефірі на хвилі 107.5 KorostenFM завідуючий травматологічним пунктом відділення екстреної медичної допомоги Сергій Подойніцин розповів про статистику хворих, які звернулися до лікарні у зв’язку із погіршенням погодних умов та відповідно ситуації на дорогах.
«Останнім часом кількість осіб, що звертаються до травмпункту, зросла. У перші місяці зими, коли на вулицях не було снігу, середня цифра травмованих становила 400-500 осіб на місяць. Станом на сьогодні їх вже 220, тобто під кінець лютого варто очікувати близько 600 звернень. Наразі вдень до нас звертається орієнтовно 30 осіб, раніше це було максимум 20», – повідомив Сергій Геннадійович.
За його словами, серед найпопулярніших звернень – травми верхніх кінцівок, забої, пошкодження зв’язок та переломи, які люди отримують під час ожеледиці. Вік постраждалих різниться, проте найчастіше зустрічаються діти до 12 років та особи похилого віку.
«Погодні умови серйозно впливають на травмування. Найчастіше люди падають у тих місцях, де є велике скупчення натовпу. У Коростені це район базару та залізничного вокзалу, якщо брати вулиці, то це Мельника, Київська, Сосновського та Шевченка. Проте виділити конкретне місце, де падають всі, неможливо», – зазначив Подойніцин.
Він додав, що також збільшилася і кількість дорожньо-транспортних пригод, наприклад, за січень фіксувалося шість аварій, а на ранок 18 лютого вже відомо про вісім ДТП із потерпілими.
Завідуючий травматологічним пунктом також поділився кількома рекомендаціями, які допоможуть зменшити ризик травмування під час ожеледиці на дорогах:
- потрібно ходити не поспішаючи, намагатися робити маленькі кроки;
- руки повинні бути не зайняті сумками і висунуті із кишень;
- одяг має бути зручним і просторим, а взуття не зі слизькою підошвою;
- не варто прогулюватися з самого краю проїжджої частини дороги, а на пішоході дочекатися поки водій остаточно зупиниться;
- прогулянки в ожеледицю в нетверезому стані небезпечні.
«Якщо ви впали і через деякий час відчули біль в голові, нудоту, біль у суглобах, то терміново зверніться до лікаря. Також можна випити знеболюючі ліки, якщо такі у вас є, та попросити допомогу у людей поруч. Якщо ви сильно травмувалися, негайно прикладіть щось холодне, а у випадку з переломами необхідно спробувати зафіксувати кінцівку», – наголосив Сергій Подойніцин.
Нагадаємо, начальник КВГП Леонід Якубовський розповідав про те, як комунальники у Коростені борються зі снігом на дорогах. За його словами, ситуація на тротуарах доволі складна, адже техніка працює переважно на дорогах, а двірників на все місто не вистачає.
«За утримання тротуарів відповідає підприємство КВГП та всі власники комерційних приміщень, які там розташовані. У такому разі, відповідно до правил благоустрою, весь тротуар, який знаходиться біля комерційної нерухомості має посипатися її власниками та, на жаль, таких випадків лише одиниці», – пояснив Леонід Павлович.
У понеділок, 17 лютого, на тротуарах працювали три одиниці техніки: частина чистила, частина посипала, але не потрібно забувати, що є проблемні місця, куди техніка не може заїхати.