Наша країна велика та різноманітна. Попри те, що ми один народ зі спільною історією та традиціями, кожен регіон України має свої культурні особливості. Дуже важливо такими проявами спадщини наших предків ділитися, розказувати про них. Для цього, зокрема, на базі Житомирського центру народної творчості відбувся традиційний щорічний Конкурс з охорони та збереження нематеріальної культурної спадщини. Представники Коростенської територіальної громади в номінації «Інші вияви нематеріальної культурної спадщини» (гастроспадщина) посіли одразу усі 3 призових місця.
АВТОР
Анастасія КОПИШИНСЬКА
РУБРИКА
Актуально
ДАТА ПУБЛІКАЦІЇ
12 березня 2024 р.
Заступниця начальника відділу культури Лариса Бондар розповіла, що роботу вона з колегами почала ще раніше: 8 лютого у працівників культури відбувся семінар «Нематеріальна культурна спадщина: елементи нематеріальної культурної спадщини, як самоідентифікація громади».
– Ми розглянули, що ж таке «нематеріальна культурна спадщина». «Гастроспадщина» – це лише невеличкий елемент цього поняття, який відноситься до традиційних ремесл, – пояснила пані Лариса.
Працівники відділу культури намагаються шукати і розвивати те, що з традицій у нас є на цей момент: обряди, ремесла і т. д. На своєму семінарі працівники відділу культури зробили акцент саме на гастрономічній спадщині.
– Ми повідомили працівників наших клубів про цей семінар з проханням привезти і презентувати якусь страву від їхнього населеного пункту. Бажано цікаву, колишню, – розповіла пані Лариса.
Страви привезли різні: починаючи від відомих вареників та юшок, закінчуючи наїдками з маловідомими й цікавими назвами.
Якраз тоді вийшло положення обласного центру про проведення вищезазначеного конкурсу. Пані Лариса вирішила, що представники нашої громади мають взяти в ньому участь, адже усі матеріали (фото та рецепти страв) у неї є.
Участь в конкурсі взяли 4 наших страви, 3 з яких зайняли призові місця. Третє місце посіла страва представників села Новаки з екзотичною назвою «Галик» – реберця, кисла капуста та картопля, які викладаються шарами. Друге місце посіли «Пшонянки» – тонкі пшеничні ковбаски з с. Холосне. А перше місце зайняла святкова обрядова страва «Макар» – запіканка з тоненьких крохмальних млинців, залитих сумішшю з молока, масла та яєць.
Культурні прояви наших предків – міцне підґрунтя сучасної єдності українців. Поки ми разом зберігаємо наші надбання матеріальної та нематеріальної спадщини, шануємо пам’ять про них – ми лишаємося єдиними. Так, в планах Лариси Бондар та інших працівників культури укласти друковану збірку усіх зібраних для конкурсу рецептів.