11 березня була підписана постанова Кабінету Міністрів України про «Деякі питання організації оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої уваги та підтримки», тобто дітей соціально незахищених категорій. Детальніше про те, хто має право на оздоровлення, які документи і куди їх потрібно подавати журналістам Коростеньмедіа розповіла начальниця відділу з питань сімейної політики УПСЗН Людмила Медведчук.

АВТОР
Тетяна КОВАЛЬОВА
РУБРИКА
Актуально
ДАТА ПУБЛІКАЦІЇ
18 березня 2025 р.
«Цього року категорії дітей, які мають право на оздоровлення, були значно розширені. Хоча, ми вважаємо, що право мають всі. Але ж до цих категорій відносяться такі як: діти-сироти; діти, позбавлені батьківського піклування; діти осіб, визнаних учасниками бойових дій; діти, у яких один з батьків загинув або пропав безвісти; діти, які проживають у населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення; діти з інвалідністю і які здатні до самообслуговування; рідних дітей батьків-вихователів або прийомних батьків, які проживають в одному дитячому будинку сімейного типу або в одній прийомній сім’ї; дітей, взятих на облік службами у справах дітей як таких, що перебувають у складних життєвих обставинах; дітей, одному з батьків яких встановлено інвалідність I або II групи; дітей, які перебувають на диспансерному обліку; дітей, батьки яких загинули від нещасного випадку на виробництві; діти, зареєстровані як внутрішньо переміщені особи; талановиті та обдаровані діти і діти, які є учасниками дитячих творчих колективів», – розповіла пані Людмила.
Відповідно до кожної категорії потрібні підтверджуючі документи, а саме: копії документів, які засвідчують батька або матір, свідоцтво про народження дитини і документ, який підтверджує статус.
«Наприклад, якщо це діти, взяті на облік службами у справах дітей, що перебувають у складних життєвих обставинах, потрібно взяти довідку, що вони дійсно перебувають там на обліку. Як такі, що талановиті та обдаровані, відповідно доказом є їх грамоти, дипломи. Але не ті, що вони отримали в закладі освіти, а міські, районні, обласні. Сюди відносять і переможці олімпіад. Діти, які позбавлені батьківського піклування або сироти, мають надати рішення суду, де вказано, що вони є під опікою».
Пропонується оздоровчий відпочинок у Міжнародному дитячому таборі «Артек». На сьогодні діють два «Артеки» – в місті Пуща-Водиця Київської області і в селі Березники Свалявського району.
«Перший заїзд у нас вже буде здійснено 22 березня до Пущі-Водиці і 25 березня до Сваляви. Зокрема під час освітнього процесу в таборах діти також навчаються. Звичайно, що деякі предмети, такі як фізкультура, трудове навчання у них дещо змінено на відпочинок. Відправка відбувається з міста Житомир, тоді як час перебування у таборі становить 21 день», – продовжила Людмила Медведчук.
Також пані Людмила зауважила що дітям, батьки яких загинули, дітям військових та інвалідів війни бажано мати закордонний паспорт. Адже, за її словами, минулого року багато фондів пропонували відпочинок дітям саме цих категорій за кордоном.
«Цього року обласна військова адміністрація віднайшла новий фонд. Поки ми тільки складаємо та уточнюємо списки. Зокрема на наше місто передано дві путівки, але хтось відмовився, і нам дали ще дві. Тож чотири дитини поїде в місто Закопане (Польща) на гірськолижний курорт. Але тут у нас було вікове обмеження – від 8 до 12 років».
За більш детальною інформацією та оформленням путівки звертайтесь до Управління праці та соціального захисту населення за адресою: вул. Шевченка, 8 (приймальня).