Із початком повномасштабного вторгнення в Україні значно посилилася демографічна криза, не винятком є і Коростенська територіальна громада. Начальниця Коростенського відділу ДРАЦСу Наталія Стеценко зазначила, що кількість зареєстрованих смертей у громаді щороку зростає, тоді як народжуваність скорочується.

АВТОР
Валерія БАРАНОВСЬКА
РУБРИКА
Актуально
ДАТА ПУБЛІКАЦІЇ
12 лютого 2025 р.
Згідно зі статистичними даними ДРАЦСу, за 2024 рік народилося 534 дитини, що на 7,93% менше, ніж за попередній рік. Водночас показники смертності залишаються надзвичайно високими та перевищують народжуваність утричі. Варто зауважити, що до даних відділу відноситься не лише Коростенська територіальна громада, а також сектор з питань державної реєстрації Лугинської селищної ради та Іршанська селищна рада.
«За січень 2025 року зареєстровано 42 народження та 149 смертей. Якщо порівняти демографічну ситуацію за попередні роки, то ситуація така: за 2024 рік було зареєстровано 534 народжень та 1831 смертей. За 2023 рік зареєстровано 580 народжень та 1762 смертей. У 2022 році народилося 489 діток, а померло 1595 осіб. Тож ми можемо підсумувати, що кількість реєстрації смертей у нашій громаді збільшується з кожним роком», – розповіла Наталія Стеценко.
Вона пояснила, що під час воєнного стану в Україні діє принцип екстериторіальності, який дозволяє громадянам реєструвати народження чи смерть у будь-якому відділенні ДРАЦСу, незалежно від місця проживання або фактичного місця події.
«Зареєструвати, наприклад, смерть можна в таких випадках: за місцем проживання, за місцем поховання та за місцем настання смерті. Тобто людина, незалежно від того де вона померла, може звернутися у будь-який із відділів за реєстрацією смерті. Також на період воєнного стану в нашій країні діє принцип екстериторіальності, тобто громадяни мають право звертатися куди їм зручно», – пояснила пані Наталія.
За її словами, кількість померлих та народжених у лікарні та ДРАЦСі може відрізнятися. Це пов’язано із тим, що особи, які померли у Коростені, можуть бути не зареєстрованими тут. Подібна ситуація із народжуваністю: дитину можуть народити у будь-якому місті, проте зареєструвати за місцем фактичного проживання батьків.
Які імена обирали українці для своїх дітей у 2024 році
За минулий рік у Коростенському районі було зареєстровано 534 народжень, серед яких 276 хлопчиків та 258 дівчаток.
Найпоширенішими іменами для хлопчиків стали Назарій, Владислав, Олександр, Марк, Матвій, Тимофій, Максим, Богдан, Давид, а для дівчаток – Емілія, Соломія, Софія, Марія, Варвара, Єва, Злата, Мілана. Серед рідковживаних імен зустрічалися Світозар, Авель, Даміан, Вселіна, Лукерія, Айсель.