6 червня в Центрі соціальних служб відбувся тренінг з навчання спеціалістів соціальної сфери щодо коректної комунікації з сім’ями, які постраждали від війни. Метою тренінгу є сприяння підвищення професійної готовності фахівців до ефективної підтримки таких категорій родин шляхом поглиблення розуміння впливу травматичних подій на дорослих і дітей, опанування підходів до кризової взаємодії, виявлення ресурсів сім’ї та подолання пов’язаних викликів у практичній роботі.

соцзахист ветерани коростень

АВТОР

Тетяна КОВАЛЬОВА

РУБРИКА

Актуально

ДАТА ПУБЛІКАЦІЇ

6 червня 2025 р.

На початку зустрічі модератор тренінгу, тренер-експерт проєкту «Мінімальний пакет інтегрованих соціальних послуг для сімей з дітьми» Дмитро Ткачук познайомився з учасниками та ознайомив їх детальніше з метою заходу і структурою цього дня, тобто робочим планом на сьогодні.

Зокрема програма тренінгу складалася з декількох блоків, серед яких вплив війни на родину: психотравми у дітей і дорослих, моделі соціальної підтримки та практичні техніки стабілізації.

«Далі у нас з вами буде робота відповідно з документами, ефективна взаємодія та підтримка родин; потім поговоримо про оцінку потреб сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах через війну; також активно розберемо декілька кейсів – кейс-метод в певній ситуації, які можуть виникати і як ми з вами маємо діяти; поговоримо про ненасильницьке спілкування, його моделі, розглянемо способи вирішення конфліктів і теж важливий компонент – попередження професійного вигорання фахівців, де ми з вами обговоримо що це таке і як з ним боротися», – зазначив пан Дмитро.

Тобто для спеціалістів соціальної сфери навчальний тренінг видався доволі продуктивним і інформативним, тоді як вони активно долучалися до діалогу, ставили безліч запитань експерту проєкту та працювали в команді.

Тренінг пройшов у рамках проєкту «Мінімальний пакет інтегрованих соціальних послуг для сімей з дітьми», впроваджується UNICEF Ukraine за підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку через Німецький банк розвитку (KfW). Проєкт реалізується у партнерстві з ГС «Українська мережа за права дитини», «БФ «СОС Дитячі Містечка» Україна, ГО «Соціальна Синергія» та Українська освітня платформа.