За ініціативи керівництва держави та за участі Міністерства внутрішніх справ, Міністерства освіти і науки та Національної поліції в Україні реалізується проєкт «Офіцери Служби освітньої безпеки». Працівники поліції виконуватимуть свої доручення безпосередньо на територіях ліцеїв, в тому ж числі і в Коростенській громаді. Що входитиме в обов’язки офіцерів освітньої служби журналістам «Коростеньмедіа» розповіла старший інспектор з комунікації Коростенського РУП старший лейтенант поліції Іванна Божко.
АВТОР
Анастасія КОПИШИНСЬКА
РУБРИКА
Актуально
ДАТА ПУБЛІКАЦІЇ
24 липня 2024 р.
– Проєкт створений для захисту дітей в умовах повномасштабної війни та після її завершення. З числа працівників Коростенського районного управління посаду офіцера служби освітньої безпеки займуть 28 інспекторів, – зазначила в коментарі журналістам пані Іванна. Працюватимуть поліцейські в 12 навчальних закладах Коростенського району, зокрема в Коростенській громаді в Коростені та селі Грозине.
Наразі поліцейські проходять відповідне навчання, аби вже з початком нового навчального року приступити до виконання своїх функціональних обов’язків.
До функцій, які будуть виконувати офіцери служби освітньої безпеки входять:
– правоохоронна – вони підтримуватимуть публічний порядок, попереджуватимуть та припинятимуть адміністративні й кримінальні правопорушення на території освітніх закладів;
– наставницька – офіцери відіграватимуть роль медіаторів при вирішенні конфліктних ситуацій;
– просвітницька – проводитимуть інтерактивні заняття, тренінги, вебінари.
На плечах офіцера не лише безпека, починаючи з допуску дітей до приміщення школи, а й спілкування з учнями щодо запобігання вживання алкоголю, тютюнових виробів та наркотиків, недопущення випадків булінгу та інших негативних факторів.
Варто нагадати, що в Коростенське РУП входять, окрім Коростеня, Олевськ, Малин, Овруч та Народичі.