У Коростені 12 вересня під стінами міської ради вчергове відбувся мітинг пенсіонерів-чорнобильців. Мітинг був несанкціонований, клич про зібрання в соціальних мережах зʼявився від фейкових акаунтів, зауважимо – у воєнний час. До речі, під час мітингу лунала повітряна тривога. Людей турбували питання різного напрямку, але головне – це справедливість у нарахуванні чорнобильських доплат по 39 статті. Якщо просто, за словами мітингувальників, одним замість 13 тис. доплати, тобто дві мінімальні зарплати, стали нараховувати 3200 грн у 3 зоні добровільного відселення, одним залишили ж попередню доплату. Люди вимагають справедливості!

мітинг ч коростень

АВТОР

Світлана БАРАНОВСЬКА

РУБРИКА

Актуально

ДАТА ПУБЛІКАЦІЇ

12 вересня 2024 р.

– В нас по Коростенському району є «ноунейми», які збуджують людей, пишуть в соціальних мережах, запрошують людей на «стихійні» мітинги, не звертаючи уваги на воєнний стан і конституційні вимоги, – коментує нам Дмитро Бовсуновський, заступник начальника Управління соціальної політики Коростенської РДА.

За словами Дмитра Васильовича, люди прийшли порушити проблему відповідно до закону України «Про державний бюджет» на 2024 рік, абзац 4 статті 8, де величиною доплат мінімальної зарплати по судових рішеннях визначено в розмірі 1600 грн. У зв’язку з цим людям, які отримували дві мінімальні зарплати доплати до пенсії, зменшено доплати на 10 тис. грн, тобто платять по 3200 грн.

– Які кроки робите до справедливості? – запитую.

– По-перше, вже є конституційне подання Дмитра Лубинця, уповноваженого з ВР, після нашої з ним зустрічі в серпні. Воно зареєстроване в Конституційному Суді і буде розглядатися в межах ЗУ «Про Конституційний Суд». Думаю, рішення буде прийматися через 3-4 місяці, – розповідає Дмитро Бовсуновський.

Як розповів нам Дмитро Васильович, одним із моментів в досягненні результатів є виключення із Закону України «Про Державний бюджет» на 2025 рік і не включення цієї норми 1600 грн і приведення до відповідності.

мітинг чорн коростень1

– До якої? – уточнюю.

– Закону 1774, де чітко передбачено сталою величиною, яка береться для виплати соціальних виплат – прожитковий мінімум, який щороку змінюється, зараз він становить 3000 грн. В 3 зоні, скажімо, два прожиткових мінімуми, в другій зоні – 3 прожиткових мінімуми, – розповідає Дмитро Бовсуновський.

Також цього дня була вибрана ініціативна група серед мітингувальників, яка зустрілася з представниками міської і районної влади, управління праці та ПФУ в міській раді.

Чому ж всім по-різному нараховується доплата?

Ми взяли коментарі у представників ПФУ, хоча, як виявилося, це питання державних виконавців. Їх на мітингу, на жаль, не було.

Як прокоментувала нам заступник начальника ГУ ПФУ в Житомирській області Світлана Антонюк, сьогодні люди порушують питання щодо виплат із підвищення до пенсій на виконання судових рішень за статтею 39 ЗУ «Про статус та соціальний захист громадян внаслідок Чорнобильської катастрофи». Ми надали роз’яснення, що виплати проводяться на виконання судових рішень і виконуються ПФУ в межах покладених зобов’язань і, звичайно, з урахуванням вимог державних виконавців. Також застосовується та величина, яка на сьогодні передбачена.

мітинг чорн коростень2

– Як виплачує доплати Пенсійний фонд?

– Ми виплачуємо згідно із судовими рішеннями. Якщо рішення набуває законної сили, виплати проводяться згідно із судовими рішеннями. Але якщо змінюється розмір і надходить до нас постанова або вимога державного виконавця, то проводиться виплата з урахуванням і в тих розмірах згідно з вимогами державного виконавця. В кожному судовому рішенні прописується безпосередньо сума виплати, в залежності від категорії, де людина проживає, – каже Світлана Антонюк.

Тож як відбуватимуться події далі – слідкуйте за нашими публікаціями.