Днями начальник відділу з питань цивільного захисту Олег Бошаков під час свого виступу на нараді у міськвиконкомі зазначив, що вже зроблено перший крок до встановлення місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення. Варто зазначити, що це надсучасна система європейського зразка, через яку, наприклад, в умовах блекауту, можна транслювати не лише сигнал тривоги, а й інформацію про різні загрози та надзвичайні ситуації хімічного, радіаційного та іншого характеру.

АВТОР
Тетяна КОВАЛЬОВА
РУБРИКА
Актуально
ДАТА ПУБЛІКАЦІЇ
27 лютого 2025 р.
Більш детально про це на Коростень ФМ 107.5 розповіла заступниця начальника відділу з питань цивільного захисту Ольга Ткач.
«Ця автоматизована система буде інтегруватися в регіональну систему оповіщення та може вмикатися локально. На сьогодні ми вже розробили положення і технічне завдання про місцеву автоматизовану систему централізованого оповіщення. Наразі всі документи подані на погодження до Департаменту цивільного захисту та оборонної роботи ОВА та до Головного управління ДСНС в Житомирській області», – зазначила пані Ольга.
Після процедури погодження наступним етапом є пошук замовника процедури і, власне, встановлення цієї системи на території Коростенської громади.
В цілому на території міста функціонують 15 різних електросирен, тоді як громада сільської місцевості наразі оповіщається тільки за допомогою мобільного застосунку «Повітряна тривога».
Однак, як продовжила Ольга Ткач, при будівництві нової автоматизованої системи оповіщення також планується встановлення електросирен на території старостатів у населених пунктах.
«Ще проводитимуться різні заміри щодо можливості їх встановлення. Але це питання опрацьовується в проєкті», – наостанок додала Ольга Михайлівна.