26 березня у міській раді відбулася нарада директорів закладів загальної середньої освіти Коростенської громади на чолі із заступником міського голови Олександром Синицьким стосовно обговорення проєкту Плану №4 трансформації мережі ЗЗСО.
АВТОР
Тетяна КОВАЛЬОВА
РУБРИКА
Освіта
ДАТА ПУБЛІКАЦІЇ
27 березня 2024 р.
– Я нагадаю, що в Україні є закон про освіту, є закон про загальну середню освіту, є зміни до закону, які регламентують створення ліцеїв, і, відповідно, є нормативна база, яка ставить нас до відома, що до 1 травня цього року ми повинні прозвітуватися в Житомирській ОВА, яке рішення прийняли стосовно формування мережі комунальних ліцеїв, та вже до 1 вересня маємо прозвітувати перед Міністерством освіти і науки України, – зауважив Олександр Петрович, після чого додав, що до 2027 року цей проєкт Плану може зазнати змін, однак з 1 вересня 2024-го ми повинні розпочати здійснювати заходи щодо приведення ліцеїв нашої громади у відповідність до вимог чинного законодавства.
Тож на засіданні директори ліцеїв громади розглянули проєкт Плану №4, який робоча комісія затвердила як основний, тобто варіант, який більш підходить до трансформації і створення мережі, після чого у залі почалося його активне обговорення.
Крім того, під час обговорення проєкту Плану №4 (у разі трансформації мережі ЗЗСО) керівники закладів середньої освіти наголосили і на таких важливих аспектах як віддаленість ліцеїв один від одного (старша школа) та початкова школа від мікрорайону проживання дітей, проблема кадрів саме для здобуття профільної освіти тощо. Що стосується закладів загальної середньої освіти сільської місцевості – директори цих ліцеїв зауважили на таких проблемних моментах як наповнюваність класів (адже щороку дітей у класах меншає) і проблема підвозу учнів до навчальних закладів (зокрема, через неналежний стан доріг у селах й нехватки шкільних автобусів).
Відповідно до затвердженого робочою групою проєкту Плану №4 трансформації закладів освіти в Коростенській громаді планується створити 6 профільних комунальних ліцеїв – 5 ліцеїв (ліцеї 1, 5, 6, 10 і 12) (1-12 класи), ліцей №4 (5-12 класи та класи з вечірньою формою навчання), ліцей №3 спочатку буде гімназією, потім стане початковою школою. Всі інші ліцеї, включаючи школи сільської місцевості, будуть гімназії (1-9 класи).
– Не забуваємо про те, що початкова школа, гімназія і ліцей мають бути окремими юридичними особами, – наголосив Олександр Синицький.
Проєкт Плану №4 трансформації закладів освіти має бути прийнятий рішенням депутатів на найближчій сесії Коростенської міської ради.