В п’ятницю, 20 грудня, в Управлінні праці та соціального захисту населення відбувся моніторинговий візит в рамках проєкту «Інклюзивні реабілітаційні послуги». Основною метою заходу було підвищити обізнаність представників органів місцевого самоврядування, медичних закладів і громадськості щодо основних принципів взаємодії, комунікації та надання якісних реабілітаційних послуг людям з інвалідністю. Захід відбувся за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».
АВТОР
Анастасія КОПИШИНСЬКА
РУБРИКА
Актуально
ДАТА ПУБЛІКАЦІЇ
20 грудня 2024 р.
Куратором тренінгу був Юрій Васильченко, консультант з доступності Національної Асамблеї людей з інвалідністю України:
– Важливим елементом доступності, окрім прилеглої території будівель, вхідної групи, вертикальної і горизонтальної комунікації, проходів, дверей, тобто крім фізичної доступності приміщень, є також важливою інформаційна доступність і доступність самих послуг, – зазначив у вступному слові пан Юрій.
Тренінг складався з трьох блоків: принципи взаємодії та комунікації, організація фізичного супроводу для людей з інвалідністю на кріслах колісних та для людей з порушеннями зору.
Під час першої частини тренінгу присутні на прикладах розглянули термінологію, якою варто послуговуватися в контексті людей з інвалідністю. Зокрема, неправильними є вислови «інвалід», «людина на візку» або «людина з особливостями». На тренінгу пояснили, що згідно з нормами використовуємо словосполучення «людина з інвалідністю». Для уточнення послуговуємося термінами «люди з порушеннями зору» або «з порушенням рухових функцій» в залежності від ситуації. «Інвалідний візок» – також не правильний та застарілий термін. Його слід називати «крісло колісне».