Під час 42-ої сесії Коростенської міської ради VIII скликання, яка пройшла 20 лютого, депутати ухвалили звернення до центральних органів влади з метою недопущення порушення прав населення, яке постраждало внаслідок Чорнобильської катастрофи.

сесія 20.02.25 коростень

АВТОР

Валерія БАРАНОВСЬКА

РУБРИКА

Актуально

ДАТА ПУБЛІКАЦІЇ

20 лютого 2025 р.

Секретар міської ради Олександр Олексійчук повідомив, що відповідне звернення буде направлено 10 адресатам, а саме Президенту України, Прем’єр-міністру, Голові Верховної Ради, Уповноваженому ВРУ з прав людини, двом народним депутатам, міністрам фінансів і соціальної політики, а також голові Пенсійного фонду України.

З метою недопущення зменшення соціальних гарантій і соціального захисту Коростенська міська рада зосередила увагу на таких основних вимогах:

1) Зміни до Закону про держбюджет на 2025 рік і постанови КМУ №1524 – депутати вимагають зобов’язати Пенсійний фонд використовувати наявні в його архівах документи для підтвердження періоду проживання громадян у зоні гарантованого добровільного відселення.

«В органах Пенсійного фонду практично на всіх пенсіонерів є справи, де є чітке підтвердження їх проживання. Ми вимагаємо, щоб ПФУ брав до відома дані, які подавалися громадянами під час пільгового виходу на пенсію та є наявними в пенсійних справах, а саме копії паспортів громадян України, виготовлених у формі книжечки, довідки ЖЕКів, судові рішення про встановлення факту місця проживання, трудові книжки, документи про навчання у закладах освіти, проходження військової служби, тощо», – зазначив Олексійчук.

2) Розширення переліку документів для підтвердження місця проживання – пропонується внести зміни до законодавства, щоб додатково із паспортними даними враховувалися відомості про місце проживання, які були внесені до будинкових книжок, архівних поквартирних карток чи погосподарських книг.

3) Забезпечення безперебійного взаємообміну необхідних реєстрів між Державною міграційною службою України та Пенсійним фондом України.

«На одному із зібрань перша заступниця міністра соцполітики Дарина Марчак обіцяла, що такий обмін буде проходити регулярно, не менше двох разів на тиждень. На жаль, із початку 2025 року він відбувся лише один раз. Проте сьогодні до нас надійшла інформація, що взаємообмін все ж було здійснено, тому всі люди, які з 1 січня 2025 року верифікували свої дані, мають отримати доплату в сумі 2361 грн», – підкреслив секретар міської ради.

4) Відновлення підвищення до пенсій у розмірі, визначеному ч.2 статті 39 Закону України для постраждалих громадян – депутати вимагають повернути надбавку до пенсій непрацюючим пенсіонерам, які проживають на радіоактивно забруднених територіях Коростенської територіальної громади та мають рішення суду, які набрали законної сили.

5) Збільшення фінансування безкоштовного харчування дітей – Коростенська міська рада просить збільшити кошторис на безоплатне харчування дітей, потерпілих від Чорнобильської катастрофи, у закладах загальної середньої та професійної освіти, оскільки на 2025 рік запланована сума зменшилася порівняно з минулим роком.

«На жаль, зараз нам прийшов кошторис щодо безкоштовного харчування наших дітей, де сума на одну дитину становить 37 грн, при тому, що минулого року, залежно від вікової категорії, сума коливалась від 40 до 53 грн. Ми вимагаємо збільшити ці кошторисні призначення», – проінформував Олексійчук.

6) Скасування прив’язки пільг на житлово-комунальні послуги до доходу сім’ї – пропонується виключити норму, за якою постраждалі від ЧАЕС 1-2 категорій втрачають пільги, якщо їхній сукупний дохід перевищує 4242 грн.

Звернення до вищих органів влади підтримали усі присутні на засіданні місцеві депутати. Усі бажаючі також можуть ознайомитися із документом на сайті Коростенської міської ради.

Нагадаємо, нещодавно ми писали про те, хто із пенсіонерів має право на отримання чорнобильської доплати до пенсії, сума якої становить 2361 гривень.