10 травня в Коростенському міському ліцеї №7 директор комунального закладу «Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Житомирської обласної ради Ігор Смагін та народний депутат України Володимир Арешонков презентували власну книгу «Анатомія вчительського професіоналізму». Крім цього викладачі зі спікерами говорили про все, що пов’язане з професією вчителя в Україні та закордоном.
АВТОР
Анастасія КОПИШИНСЬКА
РУБРИКА
Актуально
ДАТА ПУБЛІКАЦІЇ
10 травня 2024 р.
– Це книга для керівників органів освіти, для тих, хто примає політичні рішення в Україні, – зазначив у своєму висупі Ігор Смагін.
Спікери разом з присутніми представниками шкіл Коростенської МТГ обговорили питання інтернатури, супервізорства та відмінності нашого освітнього процесу від освіти нашого ворога та західних партнерів. Також важливим обговоренням було ставлення до вчителів. Нагальна проблема – велика кількість майбутніх вчителів, що навчалися на дистанційній формі освіти під час карантину та на початку війни.
Також автори розповіли про зміст книги. «На прикладі історії становлення професій і професіоналізму в країнах Західної Європи, країнах Скандинавії, США, Канади, Австралії та деяких інших, на аналізі радянського спадку професіоналізації педагогів автори висвітлюють особливості «анатомії» вчительського професіоналізму в сукупності низки його складників і підсистем, що постійно змінюються відповідно до вимог часу й обставин професійної діяльності», – йдеться в описі книги.
– Ми відслідковуємо тут зарубіжні системи. До цього дня цілий ряд країн вважає вчительство системою певних навичок. Є країни, достатньо потужні країни, які вважають, що професія вчителя не є головною… Тим не менш, вони все більше рухаються до усвідомлення того, що від педагогів багато залежить в площині підготовки людей, що можуть рухати країну, – відзначив Володимир Арешонков.
В кінці зустрічі усі присутні змогли отримати книги для ознайомлення. Там для себе кожен викладач чи директор ліцею зможе знайти відповіді на порушені під час дискусії питання.