Як відомо, з 1 березня в Україні скоротили виплати для внутрішньо переміщених осіб, тож відтепер державну допомогу можуть отримати лише найменш забезпечені категорії населення та люди, що стали переселенцями після другої половини 2023 року.
АВТОР
Тетяна КОВАЛЬОВА
РУБРИКА
Актуально
ДАТА ПУБЛІКАЦІЇ
22 квітня 2024 р.
Як розповіла головний спеціаліст відділу обслуговування громадян з питань прийому звернень, призначення і перерахунків державних соціальних допомог та по роботі з внутрішньо переміщеними особами Ірина Стужук, на перший період квітня виплати отримали 528 осіб (перерахунок квітня місяця), тоді як станом на 1 лютого фінансову допомогу було нараховано 1350 осіб.
Зміни в законодавстві – це нова постанова №94 від 26.01.2024 року і зміни до постанови №331 від 22.03.2024 року, звернення на допомогу для внутрішньо переміщених осіб тепер ідуть тільки від сім’ї.
Чому ж такі зменшення потоку людей?
Раніше кожен із членів родини отримував гроші на себе, зараз всі отримують на родину. Саме тому кількість звернень набагато зменшилася.
В цілому, до Управління праці у березні звернулося понад 250 осіб, 90 з яких отримали відмову. Все інше – автоматичне призначення. У квітні додалося 110 звернень, вони наразі ще опрацьовуються.
– На автоматичне призначення на другий шестимісячний період з березня мають право: пенсіонери, у яких дохід не перевищує 9444 грн; інваліди 1 та 2 групи; діти, які прибули без супроводу дорослих; діти під опікою; дітки з інвалідністю до 18 років. Всі інші категорії громадян, які підпадають під це, але автоматично їм не розрахували, повинні до нас звернутися із заявою, – пояснює Ірина Олегівна.
Багато родин втратили право на продовження отримання виплат, наприклад, ті, в яких немає неповнолітніх дітей, які не працюють та не перебувають на обліку в центрі зайнятості.
– Є такі, що звернулися, тому що мають на це право, однак їм відмовили. Таких відмов на призначення з березня ми маємо приблизно 170, – додає начальник відділу обслуговування громадян з питань прийому звернень, призначення і перерахунків державних соціальних допомог та по роботі з внутрішньо переміщеними особами Людмила Чистякова.
Нові зміни в постанові більше спрямовані на стимулювання працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, це більше підтримка для вразливих верств населення.
В свою чергу фахівці Управління праці та соціального захисту населення наголосили, що якщо в родині є непрацевлаштований член сім’ї, він має тільки два місяці на працевлаштування (або ж стати на облік в центр зайнятості).
– Про що це говорить? Допомогу ми вже призначили, але лише на два місяці. Якщо за два місяці людина не працевлаштується, допомога припиниться, – зазначає Людмила Леонідівна.
Варто зауважити, що люди, які мають на неокупованій території чи на території, де немає активних бойових дій житло, вони теж не мають права на продовження отримання виплат. Також якщо протягом останнього часу перед зверненням була здійснена купівля дороговартісної покупки більше 100 тис. грн, ці люди теж не мають права.
Однак, до уваги внутрішньо переміщених осіб, за необхідною консультацією або іншою допомогою звертайтесь до відділу з призначення соціальних допомог, пільг та субсидій, що знаходиться за адресою: вул. Музейна, 5.